فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۴۳۱۹۳

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روند صعودی ریپل در سال ۲۰۲۳ / شرایط کنونی بازار آلت‌کوین‌ها

روند صعودی ریپل در سال 2023 / شرایط کنونی بازار آلت‌کوین‌ها

ریپل موفق شده است تا در سال جاری میلادی و با سبقت از هزاران آلت‌کوین بازار و با برد بخشی از پرونده حقوقی علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC)، تبدیل به پرمعامله‌ترین آلت کوین سال 2023 تاکنون شود. روند صعودی ریپل البته اکنون متوقف شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سرمایه‌گذاران ریپل با تیزبینی خود در نیم سال جاری میلادی، شروع به خرید این آلت‌کوین و اضافه کردن آن به پرتفوی رمزارزی خود کردند. به همین دلیل، ریپل موفق شد تا رکورد جدیدی را از لحاظ حجم معامله و به عنوان یک دارایی غیراوراقی بشکند. این گزارش نگاهی دارد به روند صعودی ریپل.

با اعلام پیروزی ریپل در بخشی از پرونده حقوقی علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آیالات متحده آمریکا، حجم معاملات این آلت‌‌کوین به‌شدت افزایش یافت و به کورد نجومی 150 میلیارد دلار رسید.

یکی از دیگر از اخبار مثبت مرتبط با ریپل در هفته جاری، افزایش تعداد کیف‌‌پول‌ نهنگ‌هایی که 100 میلیون دلار یا بیشتر از این رمزارز در اختیار دارند، به 199 کیف‌پول بوده است. این بالاترین رقم ثبت‌شده در 11 هفته گذشته است و این افزایش در تعداد آدرس‌ نهنگ‌هایی که هر کدام حداقل 74 میلیون دلار ارزش دارند، سیگنال مهمی برای ریپل به حساب می‌آید.

روند صعودی ریپل

نمودار روند صعودی و کنونی ریپل

توقف روند صعودی ریپل

با وجود عملکرد مناسب دیگر آلت‌کوین‌های بازار مانند سولانا، دوج کوین، ماتیک و بایننس کوین و دسترسی به حجم معاملات 50 تا 100 میلیارد دلاری، هیچ‌کدام نتوانستند به رکورد حجم معاملات ریپل دست پیدا کنند.

بازار آلت‌کوین‌ها موفق شده تا از لحاظ قیمتی از بیت‌کوین پیشی بگیرد. ریپل موفق شده تا از اواسط ژوئن سال جاری، رشد 52 درصدی را به‌ثبت برسانند. با این وجود، تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، این آلت‌کوین را با افت قیمتی مواجه کرده است. در زمان نگارش این گزارش، ریپل با قیمت 0.7001 دلار در بازار معامله می‌شود و قیمت آن در شبانه‌روز گذشته، با رشد 0.47 درصدی همراه بوده است. ارزش بازاری ریپل بیش از 36 میلیارد و 900 میلیون دلار ثبت شده است.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد که روند صعودی این آلت‌کوین متوقف شده است، چراکه ریپل، نیمی از سودی که پس از پیروزی حقوقی بدست آورد را از دست داده است. یکی از عوامل مهمی که بر روی این مسئله تاثیر گذاشته است، فقدان جریان ورودی در سطح سازمانی (نهادی) به بازار رمزارز عنوان شده است.

مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی همواره یکی از محرک‌های کلیدی برای روندهای صعودی قیمتی پایدار در بازار رمزارزها بوده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.