تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / سطح ۲۹ هزار دلار شکسته می‌شود؟

پیش بینی قیمت بیت کوین / سطح 29 هزار دلار شکسته می‌شود؟

سناریو پیش بینی قیمت بیت کوین، اخیراً افزایش قابل توجهی را تجربه کرد و از مرز 28 هزار دلار گذشت. در همین زمان، کل بازار ارزهای دیجیتال رشد 3.05 درصدی را در 24 ساعت گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حرکت صعودی در سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین را می توان به افزایش غیرمنتظره تقاضا برای بیت کوین و اتریوم نسبت داد. تنها در عرض 15 دقیقه، ارزش دو ارز دیجیتال مهم بازار، شاهد افزایش قابل توجه 4 درصدی بودند که برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران غافلگیرکننده بود.

موج خوش بینی در پیش بینی قیمت بیت کوین / تاییدیه‌های ETF و بازیابی بازار

توجه به این نکته مهم است که بیت کوین و اتریوم در روز اول اکتبر تنها در عرض 15 دقیقه حدود 4 درصد افزایش یافتند. این افزایش ناگهانی مردم را به اکتبری سودآور امیدوار کرده است.

ارزش بیت کوین از حدود 27 هزار و 100 دلار به نزدیک به 28 هزار دلار افزایش یافت، در حالی که اتریوم برای مدت کوتاهی به 1 هزار و 755 دلار رسید و در 1 هزار و 727 دلار تثبیت شد. این صعود زمانی رخ می‌دهد که اکثر فعالان این ماه را به عنوان Uptober می‌شناسند، اصطلاحی که برای توصیف روند عملکرد ارزهای دیجیتال در ماه اکتبر استفاده می‌شود.

بیت کوین اخیراً افزایش قیمتی را تجربه کرده و پس از یک ماه ثبات قیمتی، سطح 27 هزار و 500 دلار را شکسته است. این ارز دیجیتال اکنون قصد دارد به 28 هزار دلار برسد و اگر بتواند این سطح را حفظ کند، به طور بالقوه می‌تواند از 30 هزار دلار نیز فراتر رود.

یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش قیمت بیت کوین، تاییدیه اخیر SEC است که به Valkyrie Funds برای معرفی معاملات آتی در ETF آتی بیت کوین خود داده شده است. علاوه بر این، بهبود اندک شرایط سهام ایالات متحده، کاهش بازدهی خزانه داری 10 ساله از بالاترین سطح 16 ساله نیز در شرایط بازار نقش داشته است.

پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

سناریو پیش بینی قیمت بیت کوین اخیراً حرکت صعودی قابل توجهی داشته و از دیدگاه نمودار 4 ساعته، سطح قیمت کلیدی روند آن، سطح 27 هزار و 334 دلار است. بیت کوین با مقاومت فوری در 28 هزار و 260 دلار مواجه شده و در ادامه مقاومت بیشتر قیمت در 28 هزار و 800 دلار و 29 هزار و 300 دلار قرار دارد.

در سمت نزولی روند، پیش بینی قیمت بیت کوین می‌تواند در قیمت 26 هزار و 900 دلار حمایت خریداران را جذب کند. حمایت‌های بعدی در 26 هزار و 500 دلار و 25 هزار و 995 دلار قرار دارند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای 80 قرار داشته و RSI نیز بالاتر از 70 شرایط خرید اشباع را نشان می‌دهد. قیمت به راحتی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50 EMA) قرار داشته که روی 26 هزار و 910 دلار تعیین شده است.

از جنبه دیگر، تاییدیه‌های اخیر ETF و افزایش اعتماد عمومی در بازار ارزهای دیجیتال در ماه اکتبر تاثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین داشته است. این رویدادهای کلیدی نقش مهمی در حرکت صعودی فعلی بیت کوین ایفا کرده‌اند.

در پایان، روند کلی بیت کوین صعودی ارزیابی می‌شود. سرمایه‌گذاران ممکن است خرید بالای سطح 27 هزار و 500 دلار را فرصت مناسبی در نظر بگیرند که سطوح 28 هزار و 800 دلار یا حتی 29 هزار و 300 دلار را هدف قرار می‌دهد. با این حال، تحلیلگران احتیاط زیادی نسبت به موقعیت فعلی بیت کوین دارند. اگر بیت کوین نتواند سطح 28 هزار و 300 دلار را بشکند، ممکن است روند نزولی را دوباره از سر گیرد.

در کوتاه‌مدت، می‌توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین مقاومت 28 هزار و 800 دلاری را آزمایش کند و احتمالاً بسته به قدرت بازار، سطح 29 هزار و 300 دلار را در روزهای بعدی نیز هدف قرار دهد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر