خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۴۵۵۳

رئیس اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد

گرفتاری جامعه اقتصادی با تصمیم‌های ناپخته!

گرفتاری جامعه اقتصادی با تصمیم‌های ناپخته!

رئیس اتاق بازرگانی تهران با انتشار متنی در فضای مجازی بار دیگر به مصوبه جدید مربوط به ثبت سفارش‌ها ایراد وارد دانست و آن را برآمده از تصمیم ناپخته عنوان کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران در فضای مجازی نوشت: ایران در سال ۱۴۰۳ روزهای غریبی را پشت سر می‌گذارد. سه ماه بیشتر از سال نگذشته ولی سیر حوادث چنان شتابان و پر اتفاق است که تقویم از رخدادها عقب‌مانده است. از هفته گذشته هم کشور عملاً وارد فاز تحولات انتخاباتی شده و تقریباً فضای سیاسی کشور به‌غیراز ثبت‌نام کاندیداها و اظهارنظرهای آنان به هیچ موضوع دیگری واکنش نشان نمی‌دهد.

وی افزود: هنوز منظومه دقیق انتخابات روشن نشده ولی امیدوارم تمام کسانی که قدم به عرصه رقابت برای خدمت می‌گذارند به دو مؤلفه تسلط کامل داشته باشند. اول آنکه بینش و آگاهی دقیقی از وضعیت کنونی اقتصاد کشور بدست آورند و اسیر نگاه‌های انتزاعی نباشد. دوم هم اینکه امیدوارم همگی آن‌ها بیش و پیش از منازعات سیاسی، زمانشان را صرف نگارش برنامه اجرایی برای عبور از چالش‌های واقعی کشور کنند.

نجفی عرب تصریح کرد: اقتصاد ایران گرفتار انواع ناترازی‌هاست. در این موقعیت صرف انرژی برای اظهارنظرهای سیاسی، عامه‌پسند و تهیج‌کننده بی‌ثمر است. مردم هم به این آگاهی کامل دست پیداکرده‌اند که مسئله امروز ایران نه سیاست به معنای عام آن و نه جدل‌های جناحی نیست. اقتصاد در معنای کلان یعنی موقعیت صنعت، تجارت، کشاورزی و خرد به معنای معیشت و اشتغال، اصل و دیگر حرف‌ها فرع است.

وی یادآور شد: اظهارنظرهایی که چهار سال یا هشت سال قبل شورانگیز و برای مردم جذاب بود، حالا دیگر حرف‌های وقت‌گیر است. حداقل آنکه در بزنگاه انتخابات امیدوارم که کاندیداهای گرامی با اظهارنظرهای خود به وضعیت نگران اقتصاد ملی، آسیب بیشتری وارد نکنند و هرچه در عنوان نقد بیان می‌کنند، برآمده از خواستگاه کارشناسی باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: جهت اطلاع همگی آن‌ها اینکه در همین روزهای پرسروصدا، مصوبه‌ای جدید موجب اخلال جدی در ثبت سفارش‌ها شده است. طی نامه‌ای به وزیر صنعت موضوع را به اطلاع ایشان رسانده و امیدواریم که گشایشی صورت گیرد ولی واقعیت اقتصاد ملی همین‌هاست. اینکه برخلاف اصول قانونی و بدون مشورت با بخش خصوصی، ناگهان تصمیمی ناپخته در مورد ثبت سفارش‌ها گرفته می‌شود که جامعه اقتصادی را گرفتار می‌کند. مسئله اقتصاد ایران همین‌ نوع رفتارهاست. نمونه دیگر هم همان تعطیلات آخر هفته است که از یک بحث تخصصی به موضوعی پیچیده تبدیل شد و عاقبتش هم نامعلوم ماند.

منبع : فولادبان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.