خبر مهم:

کد مطلب: ۹۰۸۸۷۰

مرورگر کروم به میانبر هوش مصنوعی جمینای مجهز شد

مرورگر کروم به میانبر هوش مصنوعی جمینای مجهز شد

گوگل درنهایت عرضه قابلیت میانبر هوش مصنوعی جمینای (Gemini) در مرورگر کروم دسکتاپ را آغاز کرد. همچنین نسخه موبایلی این هوش مصنوعی از زبان‌های بیشتری پشتیبانی ‌می‌کند و درواقع در دسترس کاربران بیشتری در کشورهای مختلف قرار می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در سال 2022 گوگل کروم به میانبرهای جدیدی در نوار آدرس مجهز شد. با این میانبرها کاربران می‌توانند با سرعت بیشتری در وب جستجو کنند. حالا کروم به جدیدترین میانبر نسخه دسکتاپ یعنی میانبر هوش مصنوعی جمینای مجهز شده است. کاربران با تایپ Gemini@ می‌توانند از این هوش مصنوعی به‌سرعت استفاده کنند و وارد وبسایت جمینای شوند. این ویژگی درحال‌حاضر منتشر شده است ولی هنوز در دسترس تمامی کاربران قرار ندارد.

گوگل علاوه‌بر اضافه‌کردن میانبر هوش مصنوعی جمینای، نسخه موبایلی این هوش مصنوعی را به زبان‌های بیشتری مجهز کرده است. نسخه موبایلی جمینای حالا علاوه‌بر پشتیبانی از زبان‌های انگلیسی، ژاپنی و کره‌ای، از زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، پرتغالی، چینی، ایتالیایی و آلمانی نیز پشتیبانی می‌کند. احتمال دارد زبان‌های بیشتری نیز به جمینای اضافه شود که می‌تواند کاربران بیشتری را به استفاده از این هوش مصنوعی ترغیب کند.

درحال‌حاضر اپلیکیشن هوش مصنوعی جمینای در تمامی کشورهای تحت‌ پشتیبانی آن به‌غیر از بریتانیا، منطقه‌ اقتصادی اروپا و سوئیس در دسترس کاربران قرار دارد.

گوگل قصد دارد به‌زودی قابلیت‌های جدیدی را نیز به هوش مصنوعی جمینای برای کاربران اندرویدی اضافه کند. اوایل ماه مارس، آخرین آپدیت جمینای منتشر شد و حالا گوگل در به‌روزرسانی جدید با افزودن میانبر به کروم، کارکردن با آن را برای کاربران نسخه دسکتاپ ساده‌تر کرده است. با این رویکرد کاربران به‌راحتی می‌‌توانند به جمینای دسترسی داشته باشند.

همانطور که گفته شد این میانبر از امروز منتشر شده است ولی هنوز همه کاربران به آن دسترسی ندارند و به‌تدریج در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

منبع : دیجیاتو

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.