کد مطلب: ۱۳۸۹۶۷

با بالا رفتن دما و فرا رسیدن تابستان صورت گرفت؛

تغییر ‌در ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی هرمزگان

تغییر ‌در ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی هرمزگان

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان از تغییر ساعت فعالیت دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در ماه‌های تیر و مرداد خبر داد.

‌به گزارش تجارت‌نیوز،‌ علی رئوفی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: با هدف جلوگیری از وقوع بحران انرژی و با توجه به تاثیر قابل توجه کاهش ساعت کار ادارات، خاموشی سیستم‌های سرمایشی، روشنایی و تجهیزات اداری در پیشگیری از وقوع بحران انرژی در استان با توجه به شدت گرما در ماه‌های تیر و مرداد در استان با تصویب شورای هماهنگی مدیریت بحران و شورای تامین استان ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در این دو ماه تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در طول این دو ماه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:15 تا 14:15 دقیقه است که دستگاه‌های اجرایی استان موظف به اجرای آن از اول تیر ماه تا پایان مرداد ماه هستند.

دبیر شورای اداری استان هرمزگان بیان کرد: بیمارستان‌ها، مراکز خدمات درمانی و امدادرسانی، بانک‌ها، شهرداری ها و مراکز خدمات عمومی مشمول این تغییر ساعت نیستند و این نهادها همچون گذشته به ارائه خدمات به مردم شریف استان می‌پردازند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: اصناف و مراکز خدماتی تجاری ملزم به همکاری جدی و کامل با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شرکت توزیع برق استان در زمینه مدیریت مصرف انرژی به ویژه در ساعات پیک مصرف هستند.

رئوفی خاطرنشان کرد: صنایع سنگین و مراکز صنعتی استان ملزم به همکاری جدی و کامل در اجرای بخشنامه‌های ابلاغی صادره توسط شرکت برق منطقه‌ای ‌و شرکت توزیع برق استان در خصوص مدیریت مصرف انرژی برق هستند تا در این دو ماه با کمترین مشکل در زمینه تامین انرژی پایدار استان روبرو باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اضافه کرد: مراکز دانشگاهی و آموزشی استان حتی‌الامکان‌ از پیش‌بینی و برگزاری دوره‌های ترم تابستانی در سطح استان خودداری کنند.

رئوفی با اشاره به نقش مهم صدا و سیما در فرهنگ‌سازی مصرف بهینه انرژی، افزود: صدا و سیمای استان با همکاری شرکت‌های آب و برق استان برنامه‌های کاربردی و مفیدی ‌را در زمینه ترویج فرهنگ صرفه‌جویی آب و برق برای مردم استان اجرایی کند.

وی ادامه داد: شرکت‌های توزیع برق وآب و برق منطقه‌ای استان موظف به نظارت و کنترل لازم بر اجرای این طرح به خصوص در حوزه‌های تجاری، صنایع و اداری استان و گزارش تخلفات احتمالی و طرح در جلسه شورای اداری استان هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به مصوبه هئیت وزیران در خصوص تاخیر شروع آغاز به کار دستگاه‌های اجرایی در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن شب‌های قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی(ع)، مطابق مصوبه هئیت دولت آغاز به کار تمامی دستگاه‌های اجرایی هرمزگان در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر خواهد بود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز