خبر مهم:

کد مطلب: ۲۵۱۹۶۴

سلطانی‌فر:

ورزشی‌ها دولت را تنها نخواهند گذاشت

ورزشی‌ها دولت را تنها نخواهند گذاشت

سلطانی‌فر گفت: امروز جامعه ورزش با صدای بلند اعلام می‌کند که بر عهدی که از ابتدا با دولت بسته‌اند، ایستاده‌اند و هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را از هدف‌شان باز دارد.

وزیر ورزش و جوانان در مراسم تجلیل از ورزشکاران با حضور رئیس‌جمهور، اظهار کرد: خداوند بزرگ را شاکریم که بار دیگر توفیق دیدار قهرمانان این سرزمین با رئیس‌جمهور عزیزمان محقق شد، توفیقی که بهانه‌اش ماه پر برکت رمضان است، ماه عشق و بندگی که برای ورزشکاران یادآور مولای بی‌همتای‌شان علی (ع) است، او که پهلوان میدان‌ها، دستگاه تهی‌دستان و یاری بخش دردمندان بود او که همچنان یاریگر ما در میدان های سخت است و ذکر «یاعلی مددش» همچنان در میدان های ورزش طنین انداز است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سلطانی‌فر ادامه‌ داد: امروز جامعه ورزش آمده‌اند تا با صدای بلند اعلام کنند، بر عهدی که با ایشان بسته‌اند ایستاده‌اند، آمده‌اند بگویند هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را از هدف‌شان باز بدارد، آن‌ها هیچ زمانی به اندازه امروز برای افتخارآفرینی در میدان‌های بزرگ آماده نبوده‌اند آن‌ها از تبار مردمی هستند که سختی‌ها را به زانو در آورده و اراده پولادین‌شان زبان زد جهانیان است. آنها با درد بیگانه‌اند، چرا که برای مردم، سرزمین و پرچمی مبارزه می‌کنند که بد عهدی و بداندیشی دشمنانش را نه تنها امروز که در طول تاریخ به چشم دیده‌اند و باور دارند. ملت ایران همچون گذشته با سربلندی و افتخار از گردنه‌های سخت تاریخ گذر خواهد کرد و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع پیشرفت، آرامش و ثبات ملت و این مرز و بوم شود.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌ حمایت‌های دولت تدبیر و امید و شخص رئیس‌جمهور را باعث سرعت درمسیر پیشرفت دانست و خاطر نشان کرد: افتخار آفرینی قهرمانان مان که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشورمان رقم می‌خورد، هر روز در رشته‌های مختلف به گوش می‌رسد و به لطف پروردگار و به واسطه حمایت‌های دولت پیروزی‌ها و موفقیت‌های پی در پی ورزشکاران کشورمان در میادین مهم بین‌المللی، ورزش را به نمونه امید بخش و هویت ساز برای ملت ایران تبدیل کرده است.

سلطانی‌فر با اشاره به اتفاقات قابل توجهی که در عرصه ورزش ایران برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور رخ داده بیان‌ کرد: نتایج تیم‌‌ملی فوتبال ایران در مسیر راه‌یابی به جام‌جهانی که با اقتدار و برای دومین دوره متوالی رخ داد، پنج ستاره شدن فدراسیون فوتبال به عنوان تنها کشور جهان توسط فیفا، صعود همچنان تیم‌های استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا، قهرمانی تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان در دو دوره متوالی، مقام سومی تیم های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی در رقابت‌های قهرمانی جهان؛ قهرمانی تیم های ملی وزنه برداری و وشو در رقابت‌های جهانی همچنین قهرمانی تکواندو در رقابت‌های جام‌جهانی و قهرمانی‌های متعدد در رشته‌های ژیمناستیک، تیراندازی، تنیس روی میز جودو، کارته، اسکواش و… گوشه‌ای از افتخار آفرینی ورزشکاران ایران اسلامی است که ما و همگان را به فردای روشن ورزش کشور امیدوار کرده است.

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: این موفقیت‌ها در حالی رخ می‌دهند که روند تاریخ‌ساز موفقیت ورزشکاران ایران از کسب مدال های رنگارنگ در مهم‌ترین رقابت بین‌المللی پیش رو یعنی بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ٢٠١٨ جاکارتا خبر می‌دهد ادامه‌ پیدا خواهد کرد و یقین داریم ملی‌پوشان فوتبال ایران در جام‌جهانی حضور قدرتمندانه خواهند داشت و نماینده شایسته‌ای برای ایران خواهند بود.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش اهمیت ورزش همگانی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: دغدغه رئیس‌جمهور محترم برای توسعه ورزش همگانی اولویت وزارت ورزش و جوانان است به‌طوری که دو هزار و سیصد خانه ورزش روستایی تشکیل شده و از طرفی پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد ورزشکاران در رویدادهای ورزش همگانی در پایان فعالیت دولت نسبت به ابتدای دولت پنجاه درصد افزایش خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان حرکت پر شتاب دولت تدبیر و امید که از سوی بانوان ورزشکار و افتخار آفرین آغاز شده را یکی دیگر از توفیقات دولت تدبیر و امید دانست و گفت‌: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده موانع حضور دختران ایرانی با حجاب اسلامی به حداقل رسیده و زمینه برای افزایش رشته‌های ورزشی بانوان فراهم شده و پذیرش حضور بانوان ایران در رشته بسکتبال بعد از ۳۸ سال رخ داد.

سلطانی‌فر در ادامه‌ سخنان خود در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی ایران در حضور رئیس‌جمهوری، قهرمانی تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، کسب عنوان برترین ورزشکار معلول تیراندازی با کمان جهان در سال ٢٠١٧ توسط یک بانوی ورزشکار ایرانی، کسب مدال جهانی برای بانوان در مسابقات جهانی تکواندو و موفقیت تیم‌ ‌ملی کاراته بانوان در رقابت‌های قهرمانی اسیا را بخش کوچکی از افتخار آفرینی قهرمانان بانوان در ماه های اخیر عنوان کرد.

وزیر ورزش و جوانان در پایان، گفت‌: بار دیگر به نمایندگی از جامعه ورزش از نگاه مثبت و حسن نظر رئیس‌جمهور محترم نسبت به توسعه فعالیت‌های ورزشی تقدیر می‌کنم. بی‌تردید ورزشکاران، مربیان، داوران و همه دست اندرکاران ورزش کشور همچنان با اراده و اشتیاقی وافر دکتر روحانی را در مسیر اعتلا و پیشرفت کشور یاری کرده و دولت را تا تحقق کامل اهداف تبیین شده تنها نخواهند گذاشت.

منبع:وزارت ورزش و نوجوانان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.