کد مطلب: ۴۳۲۳۲۶

وزیر بهداشت:

به‌زودی کرونا را شکست می‌دهیم

به‌زودی کرونا را شکست می‌دهیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به سوابق گذشته می‌گویم کرونا را به زودی شکست می‌دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سعید نمکی در همایش بیست و هشتمین گرامیداشت دانشجویان نخبه که با حضور معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد، گفت: حدود ۲۵، ۲۶ روز پیش اولین لحظاتی که صدای کرونا در اطراف کشور را شنیدم از سوی چین، در خواست محدود کردن پروازهارو داشتم؛ شاید یگانه مردی که ایستادند برای انجام این کار دکتر جهانگیری بودند.

وی ادامه داد: به عنوان کهنه‌سرباز سلامت ایران که در حذف سرخک، حذف کزاز، برنامه فلج اطفال و … مسئولیت داشتم و امسال در سیلاب‌های اخیر که سازمان جهانی بهداشت حیرت کرد در اوج تنهایی و تحریم و بدون حمایت بین‌المللی اپیدمی‌ بیماری واگیر نداشتیم و همچنین انفلوانزای H۱N۱ را مدارا کردیم که کشندگی‌اش به مراتب بیشتر از کرونا است، می‌گویم کرونا را شکست می‌دهیم.

نمکی گفت: امروز بسیج "کرونا را شکست می‌دهیم" را به عنوان بسیج دانشگاهی شروع کردیم و مردم مطمئن باشند عنقریب خبر شکست کرونا را خواهند شنید.

وی در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: شکرگذار خداوند هستیم که بعد انقلاب توانستیم در آموزش کشور قدم خوبی برداریم. امروز بیش از ۷ هزار فارغ‌التحصیل رشته‌های پزشکی داریم و بهترین متخصصین را چه در علوم پایه و چه در متخصص‌ها داریم.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در این جلسه برای اینکه همواره زبان و دلم هماهنگ هستند باید بگوم هم شادمانم و هم غصه می‌خورم. شادمانی برای این است که نخبگان بی‌نظیری داریم و غصه‌ام این است که خیلی از اینها در رکاب رفتند. قسمت عمده‌اش برمی‌گردد که ما شاید در نگهداری این بچه‌ها توانمندی کافی را نداریم. همواره گفتم باید با نخبگان به نحوه ویژه‌ای برخورد کرد.

وی در پایان گفت: از برگزیدگان خواهش می‌کنم بیشتر به ایران فکر کنند. دلبستگی‌شان را به این آب و خاک بیشتر کنند و بدانند هیچ دامنی مهربان‌تر از سرزمین مادری نیست.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  با سلام ترا بخدا زودتر واکنش را پیدا کنید ماهم از خدا میخواهیم نگران دانش آموزانمان هستیم فقط دکترای محترم تلاش بکنن هرچی زودتر واکسن کرونا را پیدا بکنن مخصوصا بچه مدرسه ای ها

 • حسين

  شما به موقع جلوگيري و اطلاع رساني ميكرديد شكست پيشكشتون
  بي كفايتي با دروغ پاك نميشه

 • ناشناس

  جوک خوبی بود

 • راحيل

  شما جلوي گرون شدن قسمت ماسك و بگير ، جلوگيري از كرونا پيشكش

  • راحیل

   همینو بگو.تمام استانا درگیر شدن اما پرسنل بیمارستان ها اجازه ی اطلاع رسانی ندارن.میخوان با پنهان کاری شکستش بدن

 • ناشناس

  ازاین خبرها زیاد شنیده ایم دیگر مغز مااز این خبرها پر شده دیگر جایی برای این وعده هاراندارد

 • ناشناس

  خخخخخ اول قیمته ماسکهارو بشکنید کرونا پیشکش

 • ناشناس

  اول محکم بگیرین یکم دقیقتر به مردم اطلاع رسانی کنید که مردم بفکر بیفتن خیلی ها مهم نیست براشون میگن نه هیچی نیست پس قرنطینه شهرها رو شروع کنید نزارید همه مردم و شهرها گرفتار بشن پیشگیری بهتر از درمان است

 • ناشناس

  همیشه پیشگیری بهتر از درمان است که شما مسئولین چینی هارو وارد کردین و همیایش گردشگری گرفتین زمانی که همه کشورها مرزهاشونو بستن قرنطینه شروع کرده بودن پس الان شروع کنید هنوز همه جا نگرفته شهرهارو قرنطینه کنید

 • ناشناس

  خداوندسلامتش کند

 • ناشناس

  الان هر داروخانه یا کالا پزشکی میریم دستکش و ماسک و ژل شستشو تمام کردن و ندارن شما پیگیر باشین ک ماسک و دستکش در اختیار ملت بذارن.. این خودش باعث پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و در نهایت باعث شکست کرونا خواهر شد