کد مطلب: ۵۲۰۰۹۷

واکسن کرونا برای کدام سنین مناسب نیست؟

واکسن کرونا برای کدام سنین مناسب نیست؟

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه زیر ۱۶ سال احتیاج به واکسن ندارد، گفت: افراد بیش از هشتاد سال، بیش از هفتاد و پنح سال، بیش از هفتاد سال، بیش از شصت و پنج سال و سپس افراد دارای بیماری زمینه ای ۱۶ تا ۶۴ سال در نوبت تزریق واکسن قرار دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونادر نشست با معاون استان‌های رسانه ملی افزود: هیچگونه تبعیضی در تزریق واکسن نیست و در این خصوص چندین گروه و مرحله‌های مختلف مشخص شده است و زیر ۱۶ سال نیز احتیاج به واکسن ندارد.

وی تصریح کرد: کمترین مشکل را در رعایت شیوه نامه‌ها با اجتماعات داشتیم که همه به خوبی رعایت کردند.

تقسیم‌بندی زمانی اولویت‌های تزریق واکسن

رئیسی با اشاره به سند ملی واکسیناسیون کشور مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تزریق واکسن در مرحله اول شامل دو گروه کارکنان بهداشت و درمان و مراکز نگهداری سالمندان و معلولان ذهنی جسمی، جانبازان شیمیایی تنفسی بویژه بالای ۵۰ درصد و یک سری از مشاغل دیگر از جمله غسال ها و آزمایشگاه ها و مطب های پزشکان خواهد بود، در مرحله دوم طبق سن افراد، افراد بیش از هشتاد سال، بیش از هفتاد و پنح سال، بیش از هفتاد سال، بیش از شصت و پنج سال و سپس افراد دارای بیماری زمینه ای ۱۶ تا ۶۴ سال را شامل میشود، بعد از این افراد مرحله چهارم و عموم مردم هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده و هیچگونه تبعیضی در تزریق واکسن وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.