خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۵۵۵۷۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

امیر قطر یک هواپیمای لوکس به ابراهیم رئیسی هدیه داد؟

امیر قطر یک هواپیمای لوکس به ابراهیم رئیسی هدیه داد؟

یک سایت عربی مدعی شد تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر یک ایرباس لوکس مدل A380 به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب ایران هدیه داده است. اما آیا این خبر صحت دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، یک سایت عربی مدعی شد که تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر یک ایرباس لوکس مدل A380 به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب ایران هدیه داد.

این اقدام امیر قطر پیش از این سابقه داشته است. امیر قطر پیش از این هم یک فروند هواپیمای لوکس ۴۰۰ میلیون دلاری را به عنوان هدیه ویژه به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هدیه داده بود.

آن زمان رسانه‌ها نوشته بودند: امیر قطر این هدیه را برای نشان دادن «دوستی خود به اردوغان و اعتماد به ترکیه» تقدیم کرده است. تقدیم این هدیه بعد از آن صورت گرفته بود که رئیس جمهور ترکیه علاقه خود به هواپیما را که از نوع بویینگ ۸-۷۴۷ بود ابراز کرده بود.

اما آیا این خبر صحت دارد؟ منبع این خبر سایت مباشر العرب بوده که خبر را با استناد به تصویری منتسب به توییتر فارس‌بین‌الملل منتشر کرده. اما آنگونه که فارس خبر داده خبرگزاری و توییتر فارس چنین خبری را منتشر نکرده بود و گویا این تصویر با تصویری از عین الاسد، فوتوشاپ (دستکاری) شده است.

فارس در توضیح این مطلب نوشته: درحالی که روز گذشته فارس، خبری را با عنوان«صابرین نیوز» از حمله موشکی به پایگاه هوایی عین‌الاسد در غرب عراق که در اختیار نیروهای آمریکایی است، خبر داد با تصویری از پایگاه عین‌الاسد توییت کرد بود، این سودجویان خبر جعلی هدیه هواپیمای تجملی به رئیسی را با همان تصویر پایگاه خبری عین‌الاسد جعل کردند!

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.