خبر فوری:

کد مطلب: ۵۷۰۹۲۳

رهبر انقلاب:

با اخلال در شبکه توزیع دارو برخورد کنید

با اخلال در شبکه توزیع دارو برخورد کنید

رهبر انقلاب صبح امروز در پیام تلویزیونی درباره وضعیت بیماری کرونا گفتند: باید حتماً با مشکل اساسی در شبکه‌ توزیع برخورد بشود و جلوی آن گرفته بشود. دارو باید در اختیار مردم قرار بگیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در سخنانی تلویزیونی درباره وضعیت و طغیان بیماری کرونا، آن را مساله اول و فوری کشور خواندند و با تأکید در خصوص انجام قاطع وظایف و تصمیم‌ها برای مقابله با بیماری، توصیه‌ها و نکاتی خطاب به مسئولان و مردم بیان کردند.

تاکید بر حل مشکل دارو

ایشان در خصوص مساله تأمین دارو برای بیماران نیز گفتند: با وجود کمبود یا نبود دارو در داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها، گفته می‌شود همان داروها در بازار آزاد با قیمت چند برابری فروخته می‌شود که این نشان‌دهنده مشکل در شبکه توزیع است و این مشکل باید حل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گفتند: اگر این راست هست، این نشان‌دهنده‌ی مشکل اساسی در شبکه توزیع است. باید حتماً با این مسئله برخورد بشود و جلوی آن گرفته بشود. دارو باید در اختیار مردم قرار بگیرد.

نگرانی از خستگی شدید کادر درمان

رهبر انقلاب همچنین خستگی شدید کادر درمان و فشارهای جسمی و روحی وارد به آنها را نگرانی بزرگی دانستند و افزوند: از صمیم قلب از پزشکان، پرستاران و مجموعه‌های درمانی که واقعاً در حال جهاد هستند، تشکر می‌کنم اگرچه تشکر اصلی از آنِ خداوند شاکر و علیم است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به بیان چند تذکر خطاب به مسئولان و مردم پرداختند.

رهبر انقلاب با تأکید بر لزوم گسترش آزمایش‌های بیماریابی خاطرنشان کردند: در اوایل بیماری، آزمایش‌های بیماریابی عمومی رایج شد که کار خوبی بود و باید شبکه بهداشت با کمک بسیج این کار را انجام دهند.

ایشان با اشاره به هزینه‌های سنگین آزمایش‌های تشخیص کرونا، تأکید کردند: دولت و بیمه‌ها کمک کنند تا بیماریابی و آزمایش‌های تشخیص به صورت رایگان و وسیع در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

ضرورت تأمین گسترده واکسن

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در توصیه بعدی به مسئولان، مسئله تأمین گسترده واکسن را مورد تأکید قرار دادند و گفتند: خوشبختانه با تولید واکسن در داخل مسیر واردات خارجی آن نیز هموار شد، در حالی که تا قبل از آن با وجود پرداخت بهای واکسن، فروشندگان خارجی بدعهدی می‌کردند.

رهبر انقلاب تأکید کردند: واکسن چه از راه واردات و چه با تولید داخلی باید با تلاش مضاعف و به هر شکل ممکن تأمین شود و در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری و عصر ایران

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    ایران در سال 1404 باید از هر نظر، مادی و معنوی پیشرفته ترین و بافرهنگ ترین کشور جهان شود. به طوری که تمام کشورها خودخواسته، دنباله روی ایران شوند!!
    دیدید، سخنرانی بسیار آسان ولی عمل بسیار دشوار است.

  • ناشناس

    سلام خسته نباشی من یک کارگرم قدیم مردم خوب بودنند مهربان غمخوارهمه دیگر بودند مردم ساده بودند و احترام بزرگی ازبین رفت همه مردم خودشان را عوض کردنند خداوند مارا به حال خود واگذاشت است مگر خداوند خودشان ماراکمک کند وگرنه زندگی و روزگار خیلی سخت شده خدایا مارا کمک کن امین یاربعلالمین خداحافظ