کد مطلب: ۶۲۱۸۸۳

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش ابتلای کودکان به کرونا / «مدارس را تعطیل کنید»

افزایش ابتلای کودکان به کرونا / «مدارس را تعطیل کنید»

روند ابتلا به کرونا در روزهای اخیر افزایشی بوده. از سوی دیگر در ۲ هفته اخیر ابتلای کودکان به کرونا افزایش پیدا کرده است. در همین حال حضور در مدارس همچنان الزامی است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، ایران وارد پیک ششم کرونا شده و روند ابتلا به کرونا و فوتی‌های کرونا نیز افزایشی است. با این وجود ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز محدودیتی را اعلام نکرده است.

روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به ترتیب بیش از ۱۱ هزار، ۱۴ هزار و ۱۶ هزار بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. همچنین فوتی‌های کرونا در همین سه روز به ترتیب ۲۹، ۳۰ و ۲۳ نفر از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.

مبتلایان به کرونا به ۳۰ هزار نفر در روز می‌رسد

در حال حاضر سویه غالب در کشور اومیکرون است که سرعت انتشار آن نسبت به دلتا بیشتر است. علی اکبر ساری، رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت نیز در گفت‌وگو با فارس گفته بود طی دو هفته آتی رقم مبتلایان به بالای ۳۰ هزار عدد ابتلا در روز برسد.

با این حال هنوز هیچ محدودیتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نشده است. همچنین حضور دانش‌آموزان در مدارس همچنان الزامی است در حالی که بسیاری از دانش‌آموزان هنوز واکسینه نشدند.

افزایش ابتلای کودکان به کرونا

محمد طباطبایی جبلی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره وضعیت ابتلای کودکان به کرونا گفت: «در ۲ هفته اخیر ابتلای کودکان به کرونا افزایش پیدا کرده است و مسلما باز بودن مدارس و هر نوع تجمع دیگری شدت انتقال بیماری را در این قشر بیشتر افزایش می‌دهد.» (ایلنا)

از سوی دیگر احمد طباطبایی، دبیر بورد ریه اطفال کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا به ایسنا گفته ممکن است با موضوع کمبود تخت‌های ICU مواجه شویم که این کمبود در رابطه با بزرگسالان و کودکان وجود دارد.

او همچنین گفت: «دستورالعمل‌های کشوری حاکی از بازگشایی مدارس است و تمایل خانواده‌ها به این است که در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنند، اما مطابق دستورالعمل‌ها، زیرساخت‌های لازم فراهم نشده است. از طرفی مدارس شرایط مناسبی برای رعایت پروتکل‌ها ندارند.»

حضور در مدارس الزامی است

البته واکسیناسیون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از روز سه‌شنبه آغاز شد. دو نوع واکسن شامل سینوفارم و پاستوکووک به این گروه سنی تزریق می‌شود. اما آنچه که هنوز درباره آن تصمیم‌گیری نشده اعمال محدودیت‌های کرونایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر اومیکرون از سوی ستاد مقابله با کروناست.

این در حالی است که به گفته محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت ۶ میلیون نفر واجد شرایط واکسیناسیون هنوز برای واکسینه مراجعه نکرده‌اند. همچنین به گفته او ۵٫۵ تا ۶ میلیون نفر هم تنها یک دز واکسن را تزریق کرده‌اند و برای دز دوم تاخیر دارند. (وبدا)

با وجود اینکه متخصصان برای بازگشایی مدارس مدارس در چنین شرایطی بارها هشدار داده‌اند اما تاکنون تصمیم دولت بر این بوده که مدارس باید حضوری از سر گرفته شود. پیش‌تر وزیر کشور در این مورد گفته بود: «باید برای نجات آموزش کشور این اتفاق در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.»

«مدارس را تعطیل کنید»

تاکنون در ادامه نظر برخی از مخاطبان را نسبت به بازگشایی مدارس در شرایط فعلی می‌خوانید.

«مدارس را ببندید. منع تردد را فعال کنید. از رفتن به سفر جلوگیری شود.»

«نه فقط مدارس بلکه تمام تجمعات غیرحضوری شود. کلا سفرهای نوروزی ممنوع اعلام شود. نه اینکه جریمه کنند وگرنه کشور سیاه می‌شود.»

«لطفا مدارس را تعطیل کنید. اگر هم تعطیل نمی‌کنید از ترکیبب آموزش حضوری و مجازی استفاده کنید اینطوری بهتر است.»

«مدارس که اجباری نیست چرا اینقدر داد و بیداد راه انداختید. هر کسی دوست ندارد نرود. انگار که مدارس اجباری است، این‌همه داد و بیداد می کنید. ولی حق کسانی که دوست دارند به مدرسه بروند را نگیرید.»

«عقل سلیم می‌گوید مدارس باید باز باشد. هرکسی خواست حضوری برود.»

بر اساس آخرین رنگبندی کرونایی، کاشان، فردوس، قم، ابرکوه، اردکان، خاتم، مهریز در وضعیت قرمز، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و ۳۹ شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی و ۲۱۷ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  مدارس تعطیل کنید همه مریض شدیم به خدا مجازی بخوانید سالم باشید می تونید بخوانید نباشیم چجور میشه درس خوند..جان همه در خطر است

 • ناشناس

  مدارس حضور دانش آموزان را الزامی کرده .چرا؟؟اگه دانش آموزی چه ابتدایی چه راهنمایی چه دبیرستانی کرونا بگیره بمیره جواب خانواده هارو کی میده .؟خود من مدیر مدرسه رو …….

  • ناشناس

   میرن‌ درس‌ می‌ خونند‌ بعد‌ مثل‌ ما‌ لیسانس‌ ها‌ ،کار هم‌ نیست‌ انجام‌ بدیم‌‌‌ ،‌ ده‌ ساله‌ بیکارم‌

 • ناشناس

  سلام ازتون خواهش میکنم مدارس رو حضوری کنین ترو به جان هرکی دوسش دارین حضوری کنین ترو به جان مادرتان مادرتان تورو به قرآن کریم خدایی حضوری کنین

  • ناشناس

   شما‌ دوست‌ دارید‌ مردم‌ بمیرند‌ وعزادار‌ خانوادشان‌ بشوند‌ به‌ خاطر‌ بچه‌ ابتدایی‌ ؟‌ فوق‌ لیسانس‌ مملکت‌ بیکاره ابتدایی‌ درس‌ می‌ خواد‌ چکار‌

 • ناشناس

  جناب وزیر بهداشت و وزیر کشور و وزیر اموزش و پرورش شما با خودتون چی فکر کردین که مدارس باز بشه امار رو اصلا نگاه میکنید هر چه امار بره بالاتر تعداد مریض بیشتر توجه پرستاره بره هر مریض کمتر و در نتیجه فوت . فوت . فوت و………. باز هم بگم شما واقعا فکر میکنم مشکل مغزی دارین یا شاید شست و شوی مغزی شدین خدا شفاتون بده که وقتی شما سه وزیر کشور باشین دیگه چه کشوری بشه این کشور

 • محسن

  چرا امکانات مدارس خودتون رو با کشورهای دیگه مقایسه میکنید،؟چقدر اعتماد بنفس دارن این مسولین؟؟؟ با کدوم امکانات مدارس رو حضوری کردین؟؟؟ شما چه میدونید هزینه بیمارستان چیه؟؟
  لامصبا چرا میخواهید بچه ها و خونواده ها رو اسیر بیمارستان کنید بگذارید مجازی درس بخوننند تو رو خدا

 • رها

  من پسرم به مدرسه رفت بچه ها همه مریض بودن امیکرون گرفت من و همسرم رو هم مریض کرد پسرم تو مدرسه نمونه دولتی درس میخونه معدلش هم ۱۹ و ۷۰ شده کسی که درسخون باشه میخونه. الان پسرم و ما مریضیم نمیتونه مدرسه بره خواهش میکنم مجازی کنید

 • ناشناس

  باید همه بگیرن تا تعطیل بشه ؟

 • ناشناس

  ببینید مدارس را مجازی کنید درسته تعطیل نکردید ولی من هیچ مدرک علمی بر اینکه به صورت حضوری برم مدرسه را نمی بینم و کلی عقب افتادم و همه ی اینها رو از چشم شما ها میبینم ومن وقتی مجازی بود شاگرد اول کلاس بودم، ولی با حضوری شدن مدارس کلی از درس عقب افتادم چون خطرناک ومن ۱۷ سالمه و دو دوز واکسن هم زدم و فامیل داریم که ۳ دوز را زده کرونا گرفته هست پس امسال هم مجازی شود با تشکر ۱۷ ساله

 • ناشناس

  مدارس بازه تروخدا تعطیل کنید

 • مادر

  سلام لطفا مدارس دولتی دانش آموزان نصف یک روز درمیان برن این جمعیت کنار هم کسی ایمن نیست امروز از چند مدرسه خبر آلوده شدن دانش آموزان در مقاطع مختلف رسیده ۵ مدرسه ۵نفر در روز یعنی ۵ خانواده که در رابطه با اقشار مختلف جامع اینجا اروپا نیست که همه چی اورگانیک باشه از سبزیجات نیتراتی تا هورمون مرغ بدنهارو تضعیف کرده