کد مطلب: ۶۲۲۰۵۵

۳ تغییر اساسی در کنکور ۱۴۰۱/ کنکور الکترونیکی می‌شود؟

۳ تغییر اساسی در کنکور ۱۴۰۱/ کنکور الکترونیکی می‌شود؟

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این‌که کنکور از سال ۱۴۰۲ به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود، گفت: کنکور ۱۴۰۱ نیز سه تغییر اساسی شامل کاهش تعداد سئوالات، کاهش زمان پاسخگویی و افزایش دفترچه سئوالات خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، کنکور ۱۴۰۱ چه تغییراتی نسب به کنکور سال‌های گذشته می‌کند؟

به نقل از ایسنا ، عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در اولین نشست خبری خود که امروز در محل ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، به مهم‌ترین تغییرات کنکور ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: اولین قولی که به داوطلبان دادیم این است که دفترچه و پاسخ‌نامه آزمون ارتقاء پیدا کند، به این معنی که یک دفترچه عمومی و دو دفترچه تخصصی به همراه یک پاسخ‌نامه عمومی و دو پاسخ‌نامه تخصصی در بین داوطلبان توزیع شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد: در گذشته روال به این صورت بود که پاسخ‌نامه‌های عمومی و تخصصی چهار تا چهار و نیم ساعت در دست داوطلبان قرار داشت و داوطلبان در این مدت موظف به پاسخگویی بودند، در کنکور ۱۴۰۱ ما اگرچه شمایلی از روند گذشته را خواهیم داشت اما در عین حال تغییراتی را در این روند اعمال می‌کنیم.

دکتر پورعباس تاکید کرد: یکی از تغییرات این است که پاسخ‌نامه‌ها حداقل ۷۰ تا ۸۰ دقیقه در اختیار داوطلب قرار داشته باشند و بعد از اتمام کار داوطلب با پاسخ نامه اول، پاسخ‌نامه بعدی به داوطلب داده شود که این تصمیم امنیت آزمون را به شدت تقویت می‌کند.

وی تاکید کرد: به تبع تغییر دفترچه‌ها در آزمون ۱۴۰۱ ، تعداد سئوالات آزمون نیز تغییر خواهد کرد و ممکن است تعداد پنج یا شش سئوال کمتر از گذشته باشد اما در عین حال محتوایی کردن سئوالات مدنظر سازمان سنجش قرار دارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که کنکور از سال ۱۴۰۲ به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود، اظهار کرد: اگرچه تغییرات کنکور از سال ۱۴۰۱ شروع شده اما تغییرات اساسی و عمده آن از سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اعمال خواهد بود و تصمیم داریم کنکور در این سال‌ها به صورت تمام الکترونیکی برگزار شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • علی

  دولت ریسی عملا تبدیل به دولت ثروتمندان شده است و البته که قوانین کنکور رو به نفع ساکنین شهرهای بزرگ و ثروتمندان وسهمیه ای ها تغیییر خواهد داد.
  عجب روز گاری شده است. یا علی.

  • رستم

   اتفاقا با این کار باعت میشه به نفع ساکنین شهرستان ها و مردم عادی میشه .خدا خیر بده اقای رییسی

  • ناشناس

   میشه شما که نفعش رو می تونین بگین تا ما هم بفهمیم ؟

 • محمد

  آخرین امید طبقات فرودست و خانواده های ضعیف برای ورود به دانشگاه داره نابود میشه

 • ناشناس

  هر دفتر چه اختصاصی شامل چه درساییه و چه درس هایی رو اول میدت

 • ناشناس

  کنکور و حتی مدرسه رفتن هم باید پول داشته باشی خرج بکنی تا شاید بتوانید وارد دانشگاه دولتی بشی

 • فاطمه

  توروخدا این کارو نکنید این ظلمه خیلی ا بچه ها وقت رمین شناسی و برا بقیه درسا میزارن یا مثلا وقتی تو اختصاصی وقت گیر اوردن برمیگردن سر هردرسی ک میخوان شما با این کارتون استرس و زیاد و تمرکز بچه هارو نابود میکنید همینکه دفترچه اول گرفته شه طرف تو فکر اون دفترچس چرا اینکارو میکنید خاهش میکنممممممم اینکارو با ما نکنید

 • للگگ

  اخه چرا اینکارو میکنید به جای اینکه استرسو کم کنه ده برابر میکنه
  و اگه بخان یه قانونی رو توی کنکور اجرا کنن چهار ماه قبل کنکور نمیگه از دهم میگن تا دانش آموز خودشو اماده کنین
  نزارین اینو اجرا کننن
  خانواده های فقرا دیگه داره علنی از دانشگاه رفتن پس زده میشه
  واقعا متاسفم که بخان اینو توی کنکور 1401اجرا کننواقعا افتضاحه

 • مهدیار

  این تغییرات خیلی اساسی هست نمیشه نادیده گرفت چون که معلوم نیست خوب از آب دربیاد یا نه اگه خوب بشه که خدا خیرشون بده این دو سال گذشته نوع طراحی سوالات خیلی بد بود و سوالات به شدت خارج از چارچوب کتب درسی بود اینکه درس های عمومی دفترچه جداگانه داشته باشن خیلی خوبه چون که به هر حال بعد از پایان تایم عمومی باید سوالاتش رو تحویل میدادید حالا مگه چیه که پاسخ نامش هم تحویل بدید البته با دروس تخصصی مخالفم چون که این تغییر میتونه آسیب زا باشه در کل اینکه این تغییرات میتونه مفید باشه یا مضر باید نحوه عمل و جزئیات رو دید و زود قضاوت نکرد ولی یادمون باشه هر تغییری بد نیست اینکه کنکور بعد این همه سال یه تکونی بخوره شاید خوب باشه