کد مطلب: ۶۴۷۵۸۷

جانشین قلم و کاغذ در کنکور ۱۴۰۳ مشخص شد

جانشین قلم و کاغذ در کنکور ۱۴۰۳ مشخص شد

رییس سازمان سنجش: در آزمون‌های سراسری بدون کاغذ و الکترونیکی که از سال ۱۴۰۳ اجرایی خواهند شد، تلفن همراه، تبلت و رایانه جایگزین قلم و کاغذ می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایرنا ، بر اساس تصمیم گیری سازمان سنجش آموزش کشور، در سال ۱۴۰۳ آزمون سراسری بدون دخالت کاغذ و با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی برگزار می‌شود.

طبق گفته‌های رییس سازمان سنجش آموزش کشور، تا آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها، این سازمان بین پنج تا ۶ آزمون آزمایشی و بدون کاغذ برای داوطلبان برگزار می‌کند. هر داوطلب حق شرکت در ۲ آزمون آزمایشی را دارد و بعد از شرکت در این آزمون‌ها، در صورت علاقه مندی، نمره آزمون را برای پذیرش در دانشگاه به رسمیت می‌شناسد و به سازمان سنجش آموزش کشور هم اعلام کند.

نمره این آزمون برای سال‌های تحصیلی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ معتبر می‌ماند.

سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری شرکت‌های دانش بنیان، نسبت به الکترونیکی کردن آزمون سراسری و ایجاد مراکز آزمون هوشمند برای کنکور ۱۴۰۳ اقدام می‌کند.

استفاده از تبلت و تلفن همراه در کنکورهای بدون کاغذ

در این زمینه، عبدالرسول پورعباس درباره دستگاه‌های هوشمندی که در این آزمون مورد استفاده قرار می‌گیرند، اظهار داشت: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ از دستگاه های هوشمندی نظیر کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت استفاده می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای همه آزمون ها یک دستگاه استفاده می‌شود یا خیر، تاکید کرد: برای هر آزمونی، یک سیستم و دستگاه طراحی می‌شود و به نسبت سختی یا آسانی آزمون‌های الکترونیکی، یک دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین درباره تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون‌های الکترونیکی سال ۱۴۰۳، تاکید کرد: سوابق تحصیلی به میزان ۶۰ درصد در آزمون های سال ۱۴۰۳ تاثیر قطعی دارد که این موضوع، مصوبه قانونی است.

معاون وزیر علوم درباره الکترونیکی و بدون کاغذ شدن آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری در سال ۱۴۰۳، خاطرنشان کرد: زیرساخت هر آزمونی که فراهم باشد، آزمون به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. شرط اصلی این زیرساخت‌ها، تهیه بانک سوال هوشمند است.

به گفته پورعباس، سازمان سنجش آموزش کشور به دنبال گسترش آزمون‌های الکترونیکی است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  ببخشید این کنکور را حفظ کنید بهتر است

 • Army

  دارم از خوشحالی بال در میارم چون من سه سال دیگه تا کنکورم مونده 😌😌😌❤

 • ناشناس

  هر برنامه ناقص وناجوری دارید سر فرزندان این ملت پیاده کنید این وضع گوشی هاست ،وضع فضای مجازی شماست این وضع اینترنت شماست این وضع اقتصاد ومعیشت شماست تمام فرزندان این کشور سو تغذیه شدید دارن واین همه درس و مشق اونهاست تمام این بلاها را شما برسر این ملت وفرزندانشان اوردید مثل اینکه تکنولوژی اروپا وامریکا ودیگر کشور ها را با ایران اشتباه گرفتید خدا از شما سرمایه داران درصد کم این مملکت نگذرد مگر این بیچاره ها چقد با تکنولوژی اموزش دیدن و اشناهستن مردم را به درد سر می اندازید گوشی کمترین پولش ۱۰میلیون تومان هست از خدا بترسید کم سر ملت بلا نیاوردید خدا ازتون نگذرد نفس تون معلوم از جای گرم درمیاد

 • م

  راه را برای تقلب یه عده بیشتر باز کنید

 • ساره

  انشاالله خیر نبینید که مردم بدبخت کردید

 • ناشناس

  نه اینکه دزدی در آزمون ها کم . میخواهید این کارو کنید که کمتر بشود.

 • ناشناس

  اصصصصلا خوب‌نیست تو‌ازمون الکترونیکی خیلی امکان اشتباه زدن‌گزینه ها هست.واقعا هیچ‌چیز جای کاغذ قلم‌نمیگیره. چه پیشنهاد بدی.

 • Sanana

  بابا جمع کنید این مسخره بازیا رووووو
  ینی چیییی
  ملتو بازیچه کردین

 • ناشناس

  یعننننننی چی چرا تکلیفتون با خودتون مشخص نیست ؟؟؟؟؟ چرا بچه های مردمو سرگردون کردین؟؟؟؟؟ بابا تکلیفمونو مشخص کنین اه 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️