کد مطلب: ۶۹۳۹۱۴

خبر خوش برای بازنشستگان/ زمان واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان اعلام شد

خبر خوش برای بازنشستگان/ زمان واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان اعلام شد

پس از گذشت چند ماه قرار است از ماه آینده ما به التفاوت حقوق بازنشستگان واریز شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بنابر اعلام رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، عقب‌افتادگی ۵ ماه گذشته افزایش حقوق بازنشستگان (از فروردین تا مرداد) قرار است از مهرماه به مرور پرداخت شود.

به نقل از فارس ، «علی دهقان‌کیا» رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران در نشست خبری امروز با خبرنگاران، اظهار کرد: سال گذشته شورای عالی کار طی جلسه‌ای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را اعلام کرد و براساس آن حقوق بازنشستگان حداقل بگیران ۵۷ درصد و بازنشستگان سایر سطوح ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان برای سال ۱۴۰۱ مشخص شد.

وی افزود: پس از اعلام این رقم اما دولت آن را اجرا نکرد و تاکید کرد افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در تضاد است و نمی توانند افزایش ۳۸درصدی را اجرا کنند.

دهقان کیا تاکید کرد: روز ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۱، کانون عالی بازنشستگان جلسه ای با مدیرعامل تامین اجتماعی با موضوع افزایش حقوق بازنشستگان به ویژه بازنشستگان سایر سطوح برگزار کرد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران گفت: در ادامه و با توجه به اهمیت حقوق بازنشستگان سایر سطوح، جلساتی با نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های اجتماعی، اقتصادی، هیئت رئیسه مجلس، در دستور کانون عالی بازنشستگان قرار گرفت.

افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان

دهقان نیا خاطرنشان کرد:در نهایت کانون عالی بازنشستگان بر اجرای افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح مُصر بوده و در نهایت مصوبه به هیئت دولت ارجاع داده شد.

وی ابراز کرد: در هیات دولت نیز تیم اقتصادی با افزایش ۳۸درصدی سازمان تامین اجتماعی مخالفت و عنوان کردند که این بازنشستگان مانند سایر بازنشستگان کشوری و لشکری باید افزایش ۱۰ درصدی را در حقوق سال جاری داشته باشند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به تلاش‌های اقتصادی کانون برای افزایش حقوق بازنشستگان، عنوان کرد: این کانون به رغم وجود موانع و مشکلات جلسات خود را با روسای کمیسیون اجتماعی و اقتصادی مجلس و همچنین وزیر اقتصاد و معاون اجرایی رییس مجلس را ادامه داد؛ این در حالی بود که شخص رئیس جمهور نیز به صورت ویژه به این موضوع ورود پیدا کرده بود.

دهقان‌کیا تصریح کرد: البته برخی از بازنشستگان در راستای مطالبه‌گری خود تجمعاتی را در استان‌های مختلف انجام دادند، آن دسته از بازنشستگانی کخ مطالبه‌گر بودند مورد حمایت کانون‌های بازنشستگی قرار دارند اما افراد خاطی از ما جدا هستند.

وی ادامه داد: در آن مقطع رئیس جمهور صدای بازنشستگان را شنید و خواستار رسیدگی هرچه سریعتر مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی شد.

دهقا‌ن‌کیا با اشاره به تلاش‌های آقای قالیباف برای افزایش حقوق بازنشستگان، این تلاش ها را ستود و عنوان کرد: پس از تلاش‌های بسیار سرانجام هفته گذشته در بین برگزاری جلسه مجمع کانون عالی بازنشستگان در گیلان، آقای زاهدی‌وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه خبر خوشی را مبنی بر موافقت و افزایش ۳۸ درصدی بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان برای بازنشستگان سایر سطوح اعلام کرد.

واگذاری سهام به بازنشستگان

وی با اشاره به دیگر خبرهای خوش برای بازنشستگان، اعلام کرد: در جلسه مازنداران، دو خبر دیگر از سوی سرپرست وزارت رفاه اعلام شد که یکی از آنها واگذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری به بازنشستگان و دیگری برنامه‌ریزی برای خانه‌دار شدن بازنشستگان تامین اجتماعی بود که امیدواریم این موارد نیز به صورت ویژه مورد پیگیری قرار بگیرد.

دهقان کیا، خاطرنشان کرد: البته امیدواریم شرکت‌هایی در اختیار بازنشستگان قرار بگیرد که از شرکت‌های سودآور باشند نه از شرکت‌های زیان‌آور که این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ضمن قدردانی از شخص رئیس جمهور، رئیس مجلس، روسای کمیسیون اقتصادی و اجتماعی مجلس و همچنین اهالی رسانه جهت تحقق افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح، گفت: در این زمینه شاهد یک اتفاق و همدلی و در نهایت نتیجه مثبت آن بودیم.

وی در خصوص زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی، اظهار کرد: در همین زمینه قرار است احکام جدید بازنشستگان در شهریورماه صادر و حقوق آنها بر اساس آن پرداخت شود. همچنین عقب‌افتادگی ۵ ماه گذشته (از فروردین تا مرداد) قرار است از مهرماه به مرور پرداخت شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران ادامه داد: در بندهای سیاست کلی تامین اجتماعی ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انفلال در بند ۳ این سیاست های کلی اعلام شده که پای بندی به حقوق بازنشستگان مهم است، در واقع یک کارگر انتطار دارد که در آینده حقوق او به میزان تورم افزایش یابد.

وی ابراز کرد: یکی از بحث های مهم دیگر تامین منابع پایدار است به طوری که ما باید بتوانیم هم حقوق، درمان و ۱۸ خدمت دیگر بازنشستگان را تامین کنیم و منابع آن باید موجود باشدو پرداخت بدهی های دولت سهم بسزایی در کمک‌های ما ایفا می کند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران مساله درمان را یکی از معضلات بازنشستگان خواند و گفت: درمان یکی از معضلات تامین اجتماعی است و کمر بازنشستگان را خم کرده است. همه قیمت داورها افزایش یافته و تمام بازنشستگان با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی اضافه کرد: در نسخه ها برای دریافت داروها سقف تعیین کرده اند و اضافه‌های دارو را باید باید به صورت آزاد حساب کنند. این مشکل جدی است و باید بیشتر توجه کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  ظاهرا امسال تا اسفندماه بازنشستگان باید معوقه حقوقی سال را دریافت کنند مدیران تامین اجتماعی شما که می گفتید امادگی کامل جهت اجرای افزایش را دارید … پس بیایید بعد از ۵ ماه حق بازنشستگان را بدهید

 • ناشناس

  با سلام میخواستم بدونم تاریخ دقیق پرداخت مابه التفاوت چ زمانی است ن د از خوزستان

 • ناشناس

  پس اضافه حقوق باز نشستگان لشکری چی میشه مگه اونا گناه کردن 30 سال با جونو دل خدمت کردن الان باید خواری بکشند و ذلیل بشن

 • ناشناس

  با درود و خسته نباشید خدمت تمامی دست اندرکاران، خدمتتان عرض کنم در مورد بازنشسته‌ی کشوری هستم، فقط ده‌درصد به حقوق اینجانب اضافه شده است، اگر تورم ده‌درصد بود، ولی در حال حاضر تورم دویست درصده آیا بنظر شما این کار منطقیه، آیا خودتون هم مشکلات مارو دارین شما هم حقوقتون به اندازه‌ی ماست.
  خواهشمند دست هر چه سریعتر به این وضع بازنشستگان کشوری هم رسیدگی شود.
  با تشکر- بازنشسته ده‌درصدی

  • ناشناس

   ایشان خبردارند که بازنشستگان کشوری طی سالهای قبل خوب ومنطقی مدیریت شده اند ودریافتی هایشان با تامین اجتماعی قابل قیاس نیست .. عملکرد تامین اجتماعی نسبت به بازنشستگانش راباید یک فاجعه ملی دانست که کرامت انسانی شان زیرسوال رفت حتب. بااین افزایش هاومساعدتهای دیگر تکانی به کشتی به گل نشسته این قشربی پناه وارد نمیشه کجای کاری برادر؟افزایشی که مثل صدقه باشد تا آخرش رابخوانید

 • عباس

  خدا شاهده من نمیدونم این ها چجوری به راحتی دروغ میگن وعده الکی میدن البته چون کسی بازخواستشون نمیکنه بسه همش این ماه اون ماه این ماه اون ماه والله پیش خدا جوابگو باید باشین

 • ناشناس

  میگم فقط سنگ بازنشستگان فرهنگی ها سنگین بود

 • محمدرضا

  بنده ازخوزستانم ازمناطق محروم،کارافتاده کلی هسم حقوقم ۵۵۰۰،۳ماه اول سال راباحقوق سال۱۴۰۰زندگی کردم مابه تفاوت اگه دوماه دیگه بهم بدن تازه پول خورد وخوارکم تومغازه صاف میشه ۳ماه اول سال تامعوقات دادن من فقط شبا میرفتم بیرون،مغازه،صاحبخونه به همه بدهکارم الان بخاطر چندتن اضاف کنن کل دنیا وبهم ریختن بخدا رئیس جمهور مقصرنیست دستور داده تصویب شده هنوز خابیدتاکی مابیداریم بخدا بیداریم

 • ناشناس

  جوری می نویسند که پرداخت شد .چه دروغی ما که ندیدیم آینده را بنویسند شاید در آینده پرداخت شود .نه اینکه پرداخت شد .

 • ناشناس

  سلام به همه بازنشستگان که فعلا ریش سفیدان کشورند خدا قوت تان مردان روز تنگ وجنگ کشور ناراحت نشوید ازمعصولین امروز اینها یا خوابند یااینکه خودشان را زدن بخواب تمام نرخها ۴برابر شده تازه حقوق شما عزیزان یک چهارم افزایش گرفته اونیکه میگه زیاده بهش بگین فیش حقوق خودش رانگاه کنه بعد حقوق مارا افزایش بود

 • ناشناس

  تکرارررررررررررریییییی