کد مطلب: ۸۷۳۵۹۶

آیا معضل ترافیک تهران حل شدنی است؟

آیا معضل ترافیک تهران حل شدنی است؟

رئیس کمیسون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای اینکه بتوانیم معضل ترافیک تهران که قدیمی، تکراری و کسالت‌آور شده را مدیریت کنیم راهی جز تأمین لجستیک و مدیریت درست برای انجام کارهای عملیاتی، شجاعانه، مدیرانه و متحولانه نداریم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، جعفر تشکری هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به رونمایی از اتوبوس ها و واگن های مترو در روز گذشته و مشکلات ترافیک تهران افزود: بر کسی پوشیده نیست که مهمترین معضل تهران مشکلات شهری و آمد و شدها، ترافیک معابر ، آلودگی هوا و نبود ناوگان حمل و نقل عمومی مناسب است.

وی ادامه داد: همانطور که شهردار تهران اعلام کرد وضعیت ما در حوزه حمل و نقل عمومی به هیچ عنوان خوب و قابل قبول نیست، برای حل عقب ماندگی‌های موجود باید اقدامات بزرگ و جسورانه برای حمل و نقل شهر انجام شود و از اینکه تعدادی اتوبوس روز گذشته وارد ناوگان شدند و تعدادی از اتوبوس های گذشته نیز تعمیر شدند خشنودیم زیرا این اقدامات می‌تواند تصویری بسازد که نشان دهنده مسیر درست باشد و در این مسیر باید گام های بلندتری برداشته شود.

تشکری هاشمی گفت: باید توجه داشته باشیم که حدود ۱۶۰۰ دستگاه اتوبوس فعال در تهران وجود دارد و با چند صد دستگاه اتوبوس مشکل پایتخت حل نمی‌شود و از این رو تا رسیدن به مقصد باید اقدامات بسیاری انجام شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اقداماتی که باید برای حل مشکلات حوزه حمل و نقل عمومی انجام شود، اظهار کرد: یک بخش لجستیک است یعنی باید تعمیر ناوگان، خرید اتوبوس‌های نو، به روزرسانی و خرید واگن های جدید انجام شود و وقتی شهروندان را به حمل و نقل عمومی تشویق می‌کنیم آنها باید اطمینان داشته باشند که بعد از دقایقی اتوبوس برای جا به جایی آنها وارد ایستگاه‌ می‌شود، مسیری مشخص برای اتوبوس وجود دارد که آنها را در ترافیک شهری نمی‌گذارد و زمان سفرشان به حداقل می‌رسد و همچنین باید امکانات رفاهی داخل اتوبوس به گونه ای باشد که وقتی مسافر سوار آن می‌شود احساس تحقیر نکند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اهمیت مدیریت درست ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: علاوه بر بحث لجستیکی مدیریت ناوگان هم جدی است. گاهی مشاهده می‌شود که چندین دستگاه اتوبوس پشت سرهم درحال حرکت هستند و سپس با یک فاصله طولانی گروه بعدی اتوبوس ها به ایستگاه می‌رسند که این موضوع دیگر ارتباطی به تعداد اتوبوس ها ندارد بلکه به نظم و مدیریت خوب باز می‌گردد.

وی اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم معضل ترافیک که قدیمی، تکراری و کسالت آور شده را مدیریت کنیم راهی جز تأمین لجستیک و مدیریت درست برای انجام کارهای عملیاتی، شجاعانه، مدیرانه و متحولانه نداریم.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • دهقان

    اگر نخبه هارو خانه نشین و پخمه ها رو مدیر نکنید بله حل شدنیه. مدیری که زیرساخت شهری حالیش نیست مجوز هر خیابون یه مدرسه میده از توسعه حمل و نقل عمومی فقط تاکسی اینترنتی رو بلده از ساماندهی ناوگان سرویس مدارس تصویب بالای پتحاه درصد هزینه سرویس رو بلده راه های ارتباطی شهر رو کور کرده چه انتظاری دارید مدیریت سبک قاجاریتون رو جمع کنید درست میشه

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز