کد مطلب: ۸۸۴۷۰۲

وزیر آموزش و پرورش خبر داد

برگزاری آزمون جذب مربی پرورشی در مدارس

برگزاری آزمون جذب مربی پرورشی در مدارس

وزیر آموزش و پرورشبا اشاره به برگزاری آزمون جذب مربی پرورشی گفت: این آزمون در مدارس کشور طی نیمه دوم امسال برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، رضا مراد صحرایی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم استقبال نو معلمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع خبرنگاران از برگزاری آزمون جذب مربی پرورشی خبر داد و افزود: به دلیل نیاز موجود در این بخش طی آزمون استخدامی جداگانه ای جذب معلم پرورشی در کشور انجام می شود که تاکنون مجوز ۱۱ هزار نفر را دریافت کرده ایم و تلاش داریم این میزان را به ۲۰ هزار نفر برسانیم.

وی بیان کرد: برای جبران کمبود معلم در کشور امسال ۴۰ هزار معلم جدید جذب شدند که علت تاخیر در این زمینه مشکلاتی از قبیل تاخیر در اعلام نتایج آزمونهای استخدامی و روند متفاوت مصاحبه های استخدامی بود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر چه به مدت چهار هفته در جذب معلم در استان خراسان رضوی تاخیر داشتیم که مطمئن هستیم این عقب ماندگی به زودی جبران می شود، اما توانستیم معلمان خوبی را برای ۳۰ سال خدمت مخلصانه جذب کنیم.

صحرایی با بیان اینکه کودکان امانت‌های سنگینی هستند و معلمان خوب برای پرورش و تربیت آنها باید جذب شوند، افزود: مشکلات امروز در بخش کمبود معلم به دلیل کاستی های دورانهای گذشته است.

خراسان رضوی به عنوان دومین استان‌ پر جمعیت کشور پس از تهران، با حدود ۹ درصد جمعیت دانش آموزی از جایگاه حساسی در حوزه تعلیم و تربیت کشور برخوردار است.

هم اکنون استان خراسان رضوی دارای بیش از یک و نیم میلیون دانش آموز است که حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را شامل می‌شود.

منبع: ایرنا

صحرایی: مسببان کمبود معلم نمک بر زخم می‌زنند

وزیر آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به منتقدان کمبود معلم گفت: کاستی‌های امروز آموزش و پرورش ناشی از بی‌برنامگی دیروز مسئولان است، در حالی‌که مسببان این موضوع امروز نمک بر زخم کمبودهای آموزش و پرورش می‌پاشند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به منتقدان کمبود معلم گفت: کاستی‌های امروز آموزش و پرورش ناشی از بی‌برنامگی دیروز مسئولان است، در حالی‌که مسببان این موضوع امروز نمک بر زخم کمبودهای آموزش و پرورش می‌پاشند.

افزایش بودجه هنرستان های فنی حرفه ای

رضامراد صحرایی،در در مراسم استقبال نو معلمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در سالن شهدای سلامت مشهد اظهار داشت: 100 هزار دانش‌آموز به جمع دانش‌آموزان هنرستانی و فنی حرفه‌ای اضافه شده و این درحالی است که بودجه تجهیز هنرستان‌ها 400 درصد نسبت به سال 1401 افزایش یافته است کاری که سازمان نوسازی و اداره‌کل‌های آن در کشور با کمک خیرین انجام می‌دهند آینده‌سازی است. این تجهیزات در مجموع 11164 وسیله آموزشی و کارگاهی جهت رفع احتیاجات آموزشی 222 هنرستان در 47 منطقه تهیه شده است.

صحرایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش به عنوان دستگاه سازنده ایران باید از نو مورد توجه قرار گیرد و سیمای آینده هر کشور از آموزش و پرورش کنونی‌اش رقم می‌خورد، برای اینکه بخواهیم بدانیم ایران 20 سال آینده چگونه است، کافی است در مورد کنش‌های درون مدرسه تحقیق کنیم.

وی ادامه داد: پیام ما به همه مسئولان کشور این است که میزان اثرگذاری شما در آینده کشور رابطه مستقیم با اهتمام امروز شما به آموزش و پرورش دارد، اگر جامعه و ایران قوی می‌خواهیم از کوچه آموزش و پرورش باید به آن برسیم و در مدرسه باید آن را بسازیم.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص مسئله کمبود معلم در آموزش و پرورش افزود: طی این یک ماه بر هدف رفع کمبود متمرکز بودیم و چیزی نگفتیم، اما اگر اکنون چیزی نگوییم جفا کرده‌ایم. کاستی‌های امروز ما بیش از دوران جنگ نیست، در دوران جنگ معلمان جزو اداره‌کنندکان اصلی جنگ بودند و 36 هزار شهید معلم نشانی از این حقیقت است.

صحرایی خطاب به مسئولان گذشته که کاستی‌های امروز را رقم زده‌اند،گفت: روزی که شما وظیفه‌تان را انجام ندادید کسی شما را شماتت نکرد، حالا که ما می‌خواهیم آن کاستی را جبران کنیم چه مشکلی دارید. اواخر مهر امسال هفت هزار معلم جدید به آموزش و پرورش خراسان رضوی افزوده شد که این میزان جذب تاکنون سابقه نداشته است و نتیجه تلاش‌های همه ما برای کشور و نوجوانان است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: کاستی‌های امروز آموزش و پرورش ناشی از بی‌برنامگی دیروز مسئولان است، در حالی‌که مسببان این موضوع امروز نمک بر زخم کمبودهای آموزش و پرورش می‌پاشند، اگر هوشیاری معلمان نبود اکنون سرنوشت کشور متفاوت بود و این هوشیاری معلمان بود که نقشه شوم دشمنان را در سال گذشته برملا کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم با درود به روح شهدای غزه ورود نومعلمان را به حرفه پر ییچ و خم، ولی شیرین و جذاب معلمی تبریک گفت و ورود آنان را به خانواده آموزش و پرورش خوش آمد گفت.

شوشتری با آرزوی موفقیت برای نومعلمان آموزش و پرورش استان در سالیان خدمت از آن‌ها خواست، مانند دیگر معلمان این مرز و بوم در راستای تعالی و پیشرفت کشور که در گرو پیشرفت دانش اموزان کشور است بکوشند.

وی افزود: در سنوات اخیر استخدام‌های بی‌رویه‌ای صورت گرفته بود که بر اساس دستورالعمل کاملی نبود و رهبر معظم انقلاب هم به آن معترض بودند، اما در استخدام اخیر آموزش و پرورش با تغییر شیوه‌‌های مصاحبه و گزینش نومعلمان متفاوتی وارد این عرصه شدند که منتظر افتخارآفرینی‌های دانش‌آموزان برای ایران اسلامی هستیم.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ل

  سلام لطفاً ازنهضتی های بعد92هم جذب کنیدمانهضتی ها10ساله صادقانه باوجدان کاری بدون بیمه بدون حقوق در دورترین روستاهافعالیت کردیم این سختی‌ها روبه امیدجذب تحمل کردیم،چرااجازه جذب مارونمیدین؟

 • مردم

  سلام وقت بخیر جناب صحرایی بنده وامثال بنده البته اگر درمدارس غیرانتفاعی باشند ازسال ۷۸ تاکنون درمدارس غیرانتفاعی مشغول به کار نه استثمار هستیم باسختی کاری که دراین مدارس است دولتهای قبل کم کاری داشتند شماچه آیافکری برای من ومانند من کردید….
  جناب صحرایی حداقل اونهای که سابقه بیمه دارند بزای استخدام درآ پ سن استخدام راافزایش دهید
  افراد متولدین ۶۰ چه گناهی کردند که نسل سوخته شدند من خودم پنجاهی هستم وقفوهم مسئولون

 • ناشناس

  سلام لطفا اول مدیر خوب انتخاب کنید بعد معلم خوب زمانی ک ما دهه شصت درس میخوندیم معلم ها از دل و جون کارمیکردن واقعا نیازی ب کلاس تقویتی و خصوصی نبود آموزش رایگان و فی سبیل ا… .ولی الان مجبورم هزینه کلاس بدم تا بچه م نمره بیاره. خیلی از مادرها هم در حد معلم با بچه هاشون کار میکنن معلم متوجه میشهکدوم مادر پیگیر هست کدوم نمیرسه و … از اون مادرا هم ک واقعا دلسوزی ب عنوان کار آموز استفاده شه بعد مهارت آموزش صمن خدمت بگذرونن من ب شخص خیلی ها رو دیدیم.

 • ناشناس

  سلام من خودم امسال برا آموزگاری قبول شدم و سابقه ۶سال تدریس دارم مصاحبه رو عالی انجام دادم ولی متاسفانه روند مصاحبه بسیار سلیقه ای بود وافراد خاص مدنظر بود انشالله این افراد به گفته آقای صحرایی معلمان خوبی برای کشورم باشند که برا خیلی از این افراد ای جایگاه خیلی بالاست. داشتیم طرف مطرب بود تا آخرشو برو….

 • میرمحمد حسینی

  من خودم لیسانس دارم ادبیات فارسی از دانشگاه پیام نور چالدران اولین ورودی ما بودیم سال 84لیسانس گرفتم الان بیکار الاف ول میگردم با دیپلم علوم انسانی با معدل 16از دانشگاه قبول شدم .وهو از بورسیه علوم قرانی اسمم اومد نرفتم چون اون موقع مثل الان استخدام نبود .میخام سوادمو با لیسانس های الان و قبل محک بزنم ازمون بدیم به قران از بیست مقابل من ده نمیارند .من به دلیل بعضی مشکلات نرفتم.دنبال درس واستخدام.

 • ناشناس

  لطفا فقط به مدرک تحصیلی توجه نکنید .من لیسانس حقوق دارم ولی بسیار به معلمی علاقه دارم و خیلی خوب بچه هارو راهنمایی و ارشاد میکنم . کاش محدودیت رشته ای برداشته بشه و بیشتر به توانایی افراد توجه بشه.

  • ناشناس

   اره دکتری ها بیکار باشند.چون علاقه نداشتند

 • نرگس سادات صالحی

  سلام
  بابت سهمیه فرزندان شاهد که برای آزمون گذاشتید،میخواستم بگم، دیگران فکر میکنن هر کی سهمیه داره براش فرش قرمز پهن میکنن…
  اما همونطور که در موارد دیگه دوستان معترض هستند و سرکارشون گذاشتند، امثال بنده هم مشکل داریم
  جالبه وقتی میخوایم ثبت نام کنیم اصلا سهیمه لحاظ نمیشه و آزاد حساب میشیم…
  سهمیه بگیر و نگیر نداره… وقتی هم اعتراض میکنیم مثل معترضین دیگه، کسی پاسخگو نیست…
  کلا همه رو گذاشتید سرکار!!! ؟؟؟
  کارشناسی ارشد دارم، سطح سه حوزه… اما امکان ورود به آموزش و پرورش رو هم ندارم!!!!

 • ناشناس

  این آزمونهایی که گرفتن همه حوزوی بوده..خوب چرا بقیه مردم رو سرکار میزارن

 • آریا

  درود . بنده کاردانی تربیت بدنی دارم با معدل ۱۵ سال ۹۳ گرفتم دیگه هم ادامه ندادم رفتم دنبال کسب و کار . الان مربی بسکت و ژیمناستیک هستیم حتی شاگرد قهرمان دارم و کمربند قهوه ای رزمی و مدارک ورزشی دیگر و سابقه ۶ سال کار دارم کافیه ملاک برای مربی پرورشی لیسانس تربیت بدنی یا علوم تربیتی باشه .اونوقت من با این همه سابقه و مدرک نمیتوانم شرکت کنم .و این بسیار بسیار تاسف آور است .ارادتمندیم

 • ناشناس

  من فوق لیسانس زمین شناسی نفت دارم و 40 سالمه سری قبل مشکلاتی داشتم نشد که ثبت نام کنم رشته منم برای آزمون جدید میخوان ؟ شرط سن چقدره ؟

پیشنهاد سردبیر