کد مطلب: ۳۷۵۳۸۰

یک کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز:

قیمت خودرو بعد از ماه رمضان ممکن است ارزان شود

قیمت خودرو بعد از ماه رمضان ممکن است ارزان شود

امیرحسین کاکایی می‌گوید: هنوز موانع تولید بر سر راه صنعت خودروسازی برطرف نشده است. تیراژ تولید هم در این شرایط افزایش نیافته، بنابراین بازار خودرو هنوز سرمایه‌پذیر و تقاضا در این بازار در حال افزایش است.

یک کارشناس صنعت خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو بعد از ماه مبارک رمضان چه خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه موانع تولید از سوی مسئولان برچیده شود و تیراژ تولید خودرو افزایش یابد، قیمت خودرو بعد از ماه مبارک رمضان ممکن است ارزان شود. البته بالعکس این موضوع هم امکان دارد، اتفاق بیفتد.

امیرحسین کاکایی افزود: خودرو زیرمجموعه کلان اقتصاد محسوب می‌شود. حدود یک سالی است که خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و در چند ماه اخیر این صنعت به عنوان سودآورترین بازار شناخته شده است.

او اظهار کرد: این روزها اکثر افراد با درآمدهای معمولی دیگر توان سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و طلا را ندارند. از این رو سرمایه‌های اندک‌ خود را در بازار خودرو تزریق کرده‌اند. نوعا دیده شده که افراد برای ورود به بازار خودرو با برخی افراد دیگر شریک شده‌اند تا براساس سرمایه‌شان خودرو مورد نظر را خریداری کنند.

او اظهار کرد: در حال حاضر بازار خودرو دارای سه دسته محصول است. دسته اول خودروهای ایرانی است که خودروسازان با چنگ و دندان در حال ثابت نگه داشتن، وضعیت هستند. دسته دوم خودروهای تولید مشترک هستند که دیگر امیدی به تولید آنها نیست. دسته سوم هم خودروهای وارداتی هستند که ورود آنها در بازار فعلی متوقف است.

کاکایی با اشاره به وضعیت تقاضا در بازار خودرو افزود: هنوز موانع تولید بر سر راه صنعت خودروسازی برطرف نشده است. تیراژ تولید هم در این شرایط افزایش نیافته بنابراین بازار خودرو هنوز سرمایه‌پذیر است و تقاضا در آن روند افزایشی را طی می‌کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • مهدی

  چرت میگن همشون به فکر پر پول کردن جیبای خودشونن والا بلا اگه خودرو حکم سیب زمینی رو هم داشت که مردم به عنوان کالای معیشتی مجبور به استفاده هفتگی اون بودن تا الان انجوری که تقاضا در بازار خودرو هست و قیمت هاشونم به این گزافی ،تقاضا تموم شده بود[…]

  • ناشناس

   دروغ نیسن

 • ع

  ممکن است.. اونم تو خواب

 • اسیر خرافات

  با سلام خودرو های داخلی به هیچ عنوان خودرو حساب نمیشه چون سطح ایمنی خودرو ها زیر صفر هست.قیمت خودرو داخلی باید زیر ۲۰میلیون باشه مثلا قیمت پراید ۵تومان سمند ۱۵تومان.اگه ملت یه ذره عقل داشته باشن نباید بخرن تا خودرو سازان التماس کنن.در کل افزایش قیمت به خاطر […]ملت هست است از جمله اول خودم

 • نریمان

  یه داستان کوتاه تعریف کنم.
  بچه که بودیم.
  روزای آخر سال که میشد مدرسه ها تق و لق میشد. همه با هم قرار میزاشتیم فردا نیایم سر کلاس.
  همه متهد میشدیم.
  فردا صبح همه سر کلاس بودند و اون چند نفری که نیومده بودند تنبیه میشدند.
  الان همون آدما بزرگ شدند.همه میگن ماشین نخریم ولی فردا همه توی سایت مشغول واریز پول برای خرید خودرواند..
  ما باید همیشه بدبخت بودیم و هستیم
  حقمونه.به والله حقمونه

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز