کد مطلب: ۵۳۳۲۷۵

مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو به شورای رقابت اعلام شد

مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو به شورای رقابت اعلام شد

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با بیان اینکه مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو به شورای رقابت اعلام شد، گفت: مدیریت سیاسی ایران‌خودرو و سایپا، این مجموعه‌ها را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در این خصوص، محمد باقری، عضو ناظر مجلس در شورای رقابت اظهار داشت: تا زمانی که قیمت‌ها تکلیفی باشند و انحصار وجود داشته باشد، بحث رانت هم مطرح است.

وی، شکست انحصار از دو خودروساز در کشور را ضروری دانست و افزود: قیمت‌گذاری باید متناسب با عرضه و تقاضا باشد، نه دستوری و تکلیفی و از طرف دیگر حاکمیت و دولت نیز باید نظارت کافی داشته باشد تا خودروسازان گران‌فروشی نکنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس مخالف افزایش قیمت خودرو است و مخالفت خود را هم به شورای رقابت اعلام کرده است، گفت: ما در جلسه آخر شورا این موضوع را مطرح کردیم و امیدواریم در هفته آینده به نتیجه برسیم.

باقری، سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی خودروساز در ایران و واردات مدیریت شده را راهکاری برای شکست انحصار از دست دو خودروساز داخلی عنوان کرد و گفت: اگر واردکنندگان خودرو بدون اینکه دلاری از کشور خارج شود، خودرو وارد کشور کنند اتفاق مبارکی خواهد بود.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با اذعان به نبود برنامه عملیاتی در صنعت خودروسازی کشور، اظهار کرد: معضل اساسی ما در این حوزه، نبود یک برنامه عملیاتی است که باید برای آن فکری کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اظهار اینکه مدیریت مجموعه ایران‌خودرو و سایپا سیاسی است، گفت: وقتی مدیریت این مجموعه‌ها سیاسی می شود صنعت خودروسازی هم قطعا با مشکلات مواجه خواهد شد.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  خواهشن برید برسید ببینید این شیوا چه سودی از افزایش قیمت میبرد

 • ناشناس

  مگه داخل بازار دولتی هم هست مجلس چی یه حرفی زد رفت یه هفته دیگه ببینید قیمت هاجطور میشن

 • ناشناس

  این همه زیان خودروسازان برای چیه چرا این همه کار مند و کارگر دارن اینا

 • ناشناس

  سلام خواهش میکنم رسیدگی کنید دیگه توان افزایش قیمت نداریم تو این یک سال دو بار افزایش قیمت به ما خورده

 • پیمان خوراهه

  سلام درود برشما انشاالله ب امید خدا وخاندانان مجلس ک قیمت خودرو افزایش یابد والله ما ۱۶دروه اسم ۶نفر عضاءخانواده مینویسم هنوز هیچ نتیجه ای نگرفتم بازم ب اید خداوند

 • حسین

  بابا دارین زحمت میکشین آقایون تازه ازخواب بیدارمیشن.

 • حسن

  فشار حداکثری

 • ناشناس

  همین جوریش 20میلیون کم دارم اگه گرون بشه باید نزول کنم و بعدشم برای پرداخت بدهی هام مجبورم ماشین و بفروشم. اینارو جدی گفتم

 • ناشناس

  دمتون گرم همینجور به مردم فشار بیارید دهنشون سرویس بشه.

 • محرم

  باسلام.سال 98 ثبتنام کرده ایم هر سه ماه نیز افزایش قیمت بی مورد داشته اند. هزینه اولیه را نیز با وام جور کرده بوده ایم.اصلا معلوم نیست سال 400 خودرو را خواهند داد یا خیر . هر بار هم ارسال دعوتنامه را به تاخیر میاندازند.شورای رقابت هم که طرفدار دولت و خودرو سازها است.

پیشنهاد سردبیر