کد مطلب: ۲۵۵۷۳۱

با ثروتمندترین خانواده‌های جهان آشنا شوید

با ثروتمندترین خانواده‌های جهان آشنا شوید

به گفته ساندی تایمز، خانواده والتون که بنیان‌گذار فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت هستند ثروتی بیشتر از جف بزوس، بیل گیتس و وارن بافت دارند.

این خانواده آمریکایی ثروتی به ارزش ۱۲۸.۹ میلیارد پوند (۱۷۵ میلیارد دلار) در اختیار دارند و برادران کخ با ۱۲۰ میلیارد دلار ثروت در رده دوم ثروتمندترین خانواده‌های جهان قرار دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، نام جف بزوس- ثروتمندترین فرد جهان- در این فهرست نیز دیده می‌شود و خانواده بزوس با ۱۱۲ میلیارد دلار ثروت در رده سوم قرار دارند.

خانواده گیتس با ۹۰ میلیارد دلار ثروت وخانواده بافت با ۸۴ میلیارد دلار ثروت در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

الیس والتون- ثروتمندترین زن جهان- با ۶۸ سال سن جوانترین عضو خانواده والتون است و ثروتی معادل ۴۰.۵ میلیارد دلار دارد. او یک مجموعه هنری به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار دارد.

خانواده والتون به جز فروشگاه والمارت مالک فروشگاه زنجیره‌ای «آدسا» نیز هستند. اولین شعبه فروشگاه والمارت در سال ۱۹۶۲ و در شهر آرکانزاس آمریکا تاسیس شد و هدف خود را کمک به مشتریان، کاهش هزینه‌ها و توزیع منافع عنوان کرد.

والمارت از دهه ۱۹۷۰ شروع به فروش سهام خود در بورس نیویورک کرد که این امر تاثیر بسزایی در جذب سرمایه و توسعه فعالیت‌های این فروشگاه داشت. در سال ۱۹۹۲ میلادی، جورج بوش- رئیس جمهور وقت آمریکا- مدال آزادی را به والتون اعطا کرد.

منبع: سی ان بی سی

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.