فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۳۳۸۷۱۱

ترامپ و بریگزیت، بزرگ‌ترین ریسک‌های اقتصاد آلمان

ترامپ و بریگزیت، بزرگ‌ترین ریسک‌های اقتصاد آلمان

در نظرسنجی صورت گرفته از فعالان اقتصادی آلمانی مشخص شد آن‌ها دونالد ترامپ و بریگزیت را بزرگترین تهدیدات خارجی بر سر راه اقتصاد آلمان می‌دانند.

در نظرسنجی صورت گرفته از فعالان اقتصادی آلمانی مشخص شد آن‌ها دونالد ترامپ و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بزرگترین تهدیدات خارجی بر سر راه اقتصاد آلمان می‌دانند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ انتظار می‌رود رشد اقتصادی بزرگترین اقتصاد منطقه یورو و اروپا در پایان امسال به یکی از پایین‌ترین سطوح ثبت شده در چند سال اخیر کاهش یابد. در نظرسنجی رویترز از صاحبان صنایع بزرگ آلمانی، آن‌ها گفته‌اند انتظار ندارند اقتصاد وارد رکود شود اما انتظار دارند رشد اقتصادی در سال آینده به کمتر از ۱.۵ درصد برسد.

دیتر کمپف، مدیر انجمن صنعتی آلمان گفت: بزرگ‌ترین ریسک کوتاه‌مدت بریگزیت است. اگر انگلیس بدون رسیدن به توافقی مشخص، اتحادیه اروپا را در ماه مارس سال آینده ترک کند ضربه‌ای بزرگ به تجارت و کسب‌وکارهای اتحادیه اروپا وارد خواهد شد. اقتصاد انگلیس در معرض رکود قرار گرفته است و این مساله به طور غیرمستقیم اقتصاد آلمان را نیز تهدید می‌کند.

اریک شوایتسر، رئیس اتاق صنایع و بازرگانی آلمان نیز در همین رابطه گفت شرکت‌های آلمانی از احتمال جنگ تعرفه‌ای با آمریکا نگرانند. خطر تعرفه‌ها هنوز بر طرف نشده و روی میز است. شوایتسر افزود: برای دو طرف ضروری است که به تلاش‌هایشان برای یافتن راه حل خاتمه اختلافات تجاری از طریق مذاکرات شدت ببخشند.

گفتنی است اقتصاد آلمان سال گذشته ۲.۲ درصد رشد داشت که پیش‌بینی می‌شود این رقم برای سال جاری به ۱.۵ درصد کاهش یابد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.