کد مطلب: ۷۳۹۸۵۷

ایران یادداشت اعتراضی خود را به پکن ارائه داد

ایران یادداشت اعتراضی خود را به پکن ارائه داد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن اعلام کرد که در دیدار با مقام‌های عالی چین یادداشت اعتراضی تهران را به مقام‌های آن کشور ارائه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن اعلام کرد که در دیدار با مقام‌های عالی چین یادداشت اعتراضی ایران را به مقام‌های آن کشور ارائه کرده است.

بیانیه مشترک چین با شورای همکاری خلیج فارس در سفر رییس جمهور این کشور به عربستان با واکنش و اعتراضات مقامات ایرانی مواجه شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در حساب توییتری خود اعلام کرد: در دیدار با مقامات عالی چین یادداشت اعتراضی تهران را به مقامات آن کشور ارائه کرده است.

محمد کشاورز زاده در توییتر خود نوشت : در دیدار با مقامات عالی چین ضمن ارائه یادداشت اعتراضیه خواستار توجه دستگاه دیپلماسی چین به حساسیت‌های منطقه‌ای شدم. طرف چینی با تاکید مجدد به احترام به تمامیت ارضی ایران روابط دو کشور را راهبردی و برنامه ۲۵ ساله در منطقه غرب آسیا را که فقط با ایران منعقد شده را حاکی از آن دانست.

بیانیه مشترک چین با شورای همکاری خلیج فارس در سفر رییس جمهور این کشور به عربستان با واکنش و اعتراضات مقامات ایرانی مواجه شد .

در این بیانیه ادعاهایی درباره جزایر ایرانی سه‌گانه در خلیج فارس و برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران مطرح شده بود.

وزیر خارجه کشورمان در واکنش به این ادعاها تاکید کرد که در مورد تمامیت ارضی کشورمان با هیچ کسی تعارف نداریم.

کمال خرازی، رییس شورای روابط راهبردی نیز امروز در مجمع گفت‌وگوهای تهران با انتقاد از بیانیه مشترک چین و کشورهای حاشیه خلیج فارس و ادعاهای مطرح شده در آن در مورد تمامیت ارضی ایران، گفت: آنها (چینی‌ها) سعی کردند که این خطا را جبران کنند ولی این خطا به مثابه این بود که ما بیاییم در مورد وضعیت تایوان که جزو خاک چین است اظهار نظر کنیم و قطعا این موضوع مورد خرسندی چینی‌ها نیست و امیدواریم دیگر چنین خطاهایی از سوی چینی‌ها رخ ندهد و به صورت کامل خطای صورت گرفته جبران شود.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود در واکنش به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس نوشته بود: جزایر سه‌گانه ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ در خلیج فارس، اجزای جدایی‌ناپذیر خاک پاک ایران است و به این مام میهن تعلق ابدی دارد.

وی افزود: در ضرورت احترام به تمامیت ارضی ایران با هیچ طرفی تعارف نداریم.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز