هاشمی مطرح کرد:

بخش زیادی از گندم امسال خوراک دام و طیور شد

بخش زیادی از گندم امسال خوراک دام و طیور شد

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به آغاز کشت گندم با شروع فصل زراعی جدید در استان‌های شمال غرب خبر داد و گفت: به دلیل قیمت بالای نهاده‌های دامی در سال جاری بخش زیادی از گندم وارد چرخه خوراک دام و طیور و آنجا مصرف شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عطاءالله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران از آغاز کشت گندم در استانهای شمال غرب کشور همزمان با شروع فصل زراعی جدید خبر داد و گفت: تقریبا از ۲۰ شهریورماه کشت گندم در این نقاط از کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه کشاورزان گوش به زنگ اعلام نرخ خرید تضمینی هستند، افزود: اگر قیمت به موقع اعلام شود و مناسب باشد میزان سطح زیر کشت مانند سال گذشته خواهد بود اما در صورتی که با تاخیر و نرخ نامناسب در این زمینه مواجه شویم تولید آسیب خواهد دید.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی گندم حداقل باید ۲۵۰۰ تومان باشد و عدد کمتر از این میزان منطقی نیست.

هاشمی با اشاره به خرید حدود ۸ میلیون تن گندم توسط دولت در سال جاری، گفت: برآورد ما این است که تولید در سالجاری بیش از ۱۲ میلیون تن است و نیاز داخل نیز بیشتر از ۱۱ میلیون تن نیست.

وی اضافه کرد: به دلیل قیمت بالای نهاده‌های دامی در سال جاری بخش زیادی از گندم وارد چرخه خوراک دام و طیور و آنجا مصرف شد ضمن اینکه بخشی هم توسط کارخانجات و دلالان خریداری شده است.

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند