فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۰۹۷۲۳

افشای مدارک فساد پسر معاون اول قوه قضائیه در دادگاه

افشای مدارک فساد پسر معاون اول قوه قضائیه در دادگاه

جلسه دادگاه فرزندان معاون اول سابق قوه قضائیه به قضاوت قاضی فرخ‌نیا برگزار شد.

به گزارش تجارت نیوز، جلسه رسیدگی به اتهامات پرونده فساد فرزندان معاون اول سابق قوه قضاییه روز ۱۶ اردیبهشت به ریاست قاضی فرخ‌نیا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ریاست دادگاه نسبت به استفاده از الفاظ رکیک و فحش از سوی برخی از متهمان تذکراتی را ارائه کرد.در ادامه جلسه متهم (س.م.ح) از قاضی خواست تا اساس را بر برائت وی قرار دهد و مدعی شد با توجه به دفاعیاتی که در جلسات قبلی از خود داشته، باید تبرئه شود! وی همچنین مدعی شد که سلول‌های انفرادی اسرائیل را هم دیده و در بخشی از سخنانش به مقایسه زندان‌های ایران و اسرائیل پرداخت!

همچنین اتهاماتی و الفاظی را به ضابطان قضایی پرونده و بازپرس نسبت داد.همچنین وکیل متهم پول‌های اخذ شده از سوی موکلش را هدیه و هبه دانست که به درخواست متهم به حساب افرادی مانند خواهرزاده، دختر و یا برخی در خارج از کشور واریز شده است و به این ترتیب نتیجه گرفت که این مبالغ رشوه برای اعمال نفوذ نبوده و تنها هدیه‌ای در قبال مشاوره‌های (س.م.ح) بوده است.در ادامه این جلسه نماینده دادستان اعلام کرد که ادبیات سخیف و هتاکانه نسبت به بازپرس و ضابطان قضایی در شکایاتی دیگر پیگیری خواهد شد و همه مطالب درج شده در کیفرخواست، اسنادی را به پیوست خود دارند.

وی در خصوص اتهام پول‌شویی (س.م.ح) هم گفت: این اتهام محرز بوده و بخشی از پول‌ها به حساب افرادی رفته که محکوم به نفاق هستند.به گفته نماینده دادستان این متهم طی ملاقاتی که با همسر و فرزندش در بازداشتگاه  داشت به آنها گفته به دفتر یوسف‌آباد بروید و به آن‌ها بگویند که من دیگر بریده ام!به گفته نماینده دادستان این متهم در ملاقات با همسر و فرزندش به آنها گفته به دفتر یوسف‌آباد رفته و به آن‌ها بگویند که (س.م.ح) دیگر بریده است!

نماینده دادستان درخصوص نفوذ (س.م.ح) در پرونده ورزشگاه شهدای قیطریه هم گفت: رای این حکم قطعی نبوده و پس از ماده ۴۷۷ با تجویز اعاده دادرسی این پرونده در دیوان عالی کشور به جریان افتاده است.نماینده دادستان به اعترافات دیگر متهم(س.م.ح) اشاره کرد و گفت: این متهم در اقاریر خود گفته که از روزهای اول پیگیری این پرونده به فرزند اول معاون سابق قوه گفته که هوای او را داشته باشد و او هم از خجالت آن‌ها درخواهد آمد.

نماینده دادستان در خصوص انکار ادعای نفوذ توسط متهم (س.م.ح) که یک قاضی بازنشسته است گفت: این متهم بارها مدعی شده که دوستانی از مقامات دارد که اگر از آنها درخواستی داشته باشد، خودشان یا خانمشان یا فرزندانشان پیگیر درخواست وی می‌شوند. نماینده دادستان گفت اسناد حاکی از آن است که متهم در ازای دریافت سکه، ارز، دلار و ... در پرونده‌های ابر بدهکار بانکی به نام رستمی صفا و ورزشگاه شهدای قیطریه اعمال نفوذ کرده است. در ادامه اسناد پول‌پاشی متهمان و دادن رشوه به نمایش در آمد.همچنین صوت‌هایی از فرزندان این مقام سابق قضایی پخش شد که به (س.م.ح) این اطمینان را می‌دادند که کارها و کارشناسی‌ها در حال پیگیری است.

نماینده دادستان درخصوص نفوذ (س.م.ح) در پرونده ورزشگاه شهدای قیطریه هم گفت: رای این حکم قطعی نبوده و پس از ماده ۴۷۷ با تجویز اعاده دادرسی این پرونده در دیوان عالی به جریان افتاده است.نماینده دادستان به اعترافات دیگر متهم(س.م.ح) اشاره کرد و گفت: این متهم در اقاریر خود گفته که از روزهای اول پیگیری این پرونده به فرزند این مقام قضایی گفته که هوای او را داشته باشد و او هم از خجالت آن‌ها درخواهد آمد.نماینده دادستان در خصوص انکار ادعای نفوذ توسط متهم (س.م.ح) که یک قاضی بازنشسته است گفت:

این متهم بارها مدعی شده که دوستانی از مقامات دارد که اگر از آنها درخواستی داشته باشد، خودشان یا خانمشان یا فرزندانشان پیگیر درخواست وی می‌شوند. نماینده دادستان گفت اسناد حاکی از آن است که متهم در ازای دریافت سکه، ارز، دلار و ... در پرونده‌های ابر بدهکار بانکی به نام رستمی صفا و ورزشگاه شهدای قیطریه اعمال نفوذ کرده است. در ادامه اسناد پول‌پاشی متهمان و دادن رشوه به نمایش در آمد.

همچنین صوت‌هایی از فرزندان مقام سابق قضایی پخش شد که به (س.م.ح) این اطمینان را می‌دادند که کارها در حال پیگیری است.در ادامه یکی از اهالی منطقه قیطریه به ایراد سخنانی پرداخت و گفت: برای تخلیه ورزشگاه شهدای قیطریه به زور متوسل شده و زنان و کودکان و مردانی که نواز صبح می‌خواندند را با ضرب و شتم بیرون راندند.به گفته نماینده دادستان در پرونده ورزشگاه شهدای قیطریه، ۶ میلیارد سهم متهم ه.ن و۵.۵ میلیارد سهم (س.م.ح) برای اعمال نفوذ بوده؛ قیمت کارشناسی شده ورزشگاه در آن زمان ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد بوده که سهم فرزندان معاون اول سابق قوه، ۲۰ درصد یعنی معادل ۱۴۰ میلیارد تومان بوده. (پیامک‌ها پخش میشوند)

نماینده دادستان همچنین به زد و خورد دوتن از متهمان در روز تخلیه ورزشگاه با مردم عادی هم پرداخته و گفت: فرزند معاون اول سابق قوه با پدرش تماس می‌گیرد و وی به آنها می‌گوید به هر قیمتی هست در آنجا باشید تا حکم اجرا و ورزشگاه تخلیه شود و بعد از اجرای حکم، متهم (س.م.ح) به فرزندان وی مقادیری سکه پرداخت می‌کند. (صدای فرزند کوچک معاون قوه پخش میشود).نماینده دادستان پرداخت وجوه نقد چند ده میلیاردی از سوی فرزند ابربدهکار بانکی به (س.م.ح) در چهارراه فرمانیه را دلیل دیگری بر اطلاع متهمان از اعمال مجرمانه خود دانست و گفت:

توافق فرزندان مقام سابق قضایی با متهم س.م.ح در پرونده ابربدهکار بانکی بر سر ۲۰ میلیارد بوده که یک سوم آن سهم (س‌م.ح) می‌شود. (چتی که سهم متهم مشخص شده پخش میشود).در عین حال متهم (س.م.ح) به صورت مجزا مبالغ دیگری در قالب یورو، سکه و واریز به حساب بستگان خود از ابر بدهکار بانکی گرفته و حتی بخشی از این مبالغ به حساب فردی در ترکیه واریز شده.به گفته نماینده دادستان، ابربدهکار بانکی اعتراف کرده که متهم (س.م.ح) ۵ درصد از ۱۱ هزار میلیارد تومان را به عنوان مدیریت پرونده درخواست کرد اما با پادرمیانی آقای (س.م.ر) این رقم به ۲ درصد یعنی ۱۴۰ میلیارد کاهش پیدا کرد و هربار متهم (س.م.ح) مبالغ را دریافت می‌کرد می‌گفت این مبلغ و هبه را به من بخشیدید! این ادعا یعنی اینکه هیچ قراردادی میان طرفین وجود نداشته است!

لازم به ذکر است همه این مبالغ برای جلوگیری از رسانه‌ای شدن پرونده ابر بدهکار بانکی، آزادی متهم و در نهایت تبرئه او پرداخت شده است.متهم (س.م.ح) بخشی از مبالغ را برای گم کردن منشاء مال و پولشویی، به حساب فردی در خارج از کشور واریز کرده و یا صرف امورات خیریه می‌کرد! بخش دیگری از این ارقام به حساب یک طلا فروش واریز و تبدیل به سکه می‌شده است.

در پایان دادگاه وکیل متهمان پرونده با سخنان تحریک آمیز خطاب به اهالی محله قیطریه گفت سال‌هاست با این هوچی‌گری‌ها مانع تخلیه ورزشگاه شده‌اید و معلوم نیست نوچه چه کسانی هستید.مردم، وکیل را مزدور متهمان پرونده خواندند؛ در ادامه پسر بزرگ این مقام سابق قضایی به مردم فحاشی کرد؛ یکی از مردم هم گفت ما با پول کارگری زندگی می‌کنیم که جلوی امثال شما سر خم نکنیم، یکی از متهمان هم گفت می‌خواستید شما هم مثل ما درس بخوانید تا کارگر و عمله نشوید!

 

منبع : فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.