کد مطلب: ۲۵۳۹۸۷

تعیین قیمت لوازم آرایشی و بهداشتی در دستور کار قرار گرفت

تعیین قیمت لوازم آرایشی و بهداشتی در دستور کار قرار گرفت

دبیر انجمن واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات گفت: به زودی جلسه‌ای با حضور مسئولان این انجمن و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره قیمت فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات تصمیم‌گیری می‌شود.

با توجه به تغییر در بازار ارز و اتخاذ تصمیم دلار تک‌نرخی برای واردات کالاها، بازار محصولات وارداتی میزبان نوسانات قیمتی بود. یکی از این محصولات لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات است که مصرف‌کنندگانش با افزایش قیمت در مواردی مواجه شده‌اند که در این‌باره حمید مقیمی اظهار کرد: موضوع افزایش یا عدم افزایش قیمت انواع فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات به زودی توسط انجمن واردکنندگان این فرآورده‌ها در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مطرح و در این رابطه تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ،دبیر انجمن واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات ایران ادامه داد: در سال گذشته با توجه به اینکه گمرک قیمت پایه لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات را حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش داد، شاهد افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت انواع فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات بودیم.

وی با بیان اینکه قرار است دومین جلسه این انجمن با مسئولان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ارتباط با مقوله افزایش یا عدم افزایش قیمت انواع فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات برگزار شود، بیان کرد: به طور حتم هرگونه افزایش قیمت در این حوزه با اعمال نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود.

تصویب افزایش ۱۰ درصدی تعرفه گمرکی لوازم آرایشی

مقیمی با اشاره به اینکه در سال گذشته بازار فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات با رکود مواجه بود، گفت: با توجه به افزایش قیمت پایه توسط گمرک سال گذشته شرایط خوبی در بازار فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات تجربه نکردیم و در سال جاری نیز مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که تعرفه گمرکی لوازم آرایشی از ۲۶ به ۳۶ درصد افزایش یابد.

وی درخصوص تخصیص و پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات اعلام کرد: تاکنون هیچ‌گونه ارزی به واردکنندگان این حوزه در پرداخت نشده است و قرار بر این بود که با راه‌اندازی سامانه نیما توسط بانک مرکزی این اتفاق رخ دهد که تاکنون چنین مساله‌ای محقق نشده است.

واردات ۶۰۰ میلیون دلاری آرایشی، بهداشتی و عطریات

نایب رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات ایران در مورد میزان واردات رسمی و قاچاق انواع فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات در سال گذشته، نیز اظهار کرد: در سال گذشته ۶۰۰ میلیون دلار واردات رسمی در حوزه فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات به کشور داشته‌ایم اما در ارتباط با آمار قاچاق نمی‌توانیم رقمی را اعلام کنیم و اعداد و ارقام اعلام شده توسط برخی افراد درخصوص میزان قاچاق فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات غیر واقعی است.

منبع:ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.