کد مطلب: ۶۲۵۷۰۴

تخم مرغ گران می‌شود؟

تخم مرغ گران می‌شود؟

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه روزانه ۳۰۰۰ تن تخم مرغ تولید می شود، گفت: برای شب عید و ماه رمضان به اندازه کافی تخم مرغ وجود دارد و قیمت‌ها نیز بالا نمی رود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت تخم‌مرغ در بازار شب عید و فرارسیدن ماه رمضان افزایش پیدا می‌کند؟

به نقل از ایسنا ، ناصر نبی‌پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه تولید تخم مرغ در وضعیت مطلوبی قرار دارد و نسبت به سال‌های گذشته بیشترین میزان تولید را داریم ، گفت: روزانه ۳۰۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می شود در حالی که قبلا میزان تولید حدود ۲۷۰۰ تن بود.

وی ادامه داد: نه تنها هیچ کمبودی در تخم مرغ وجود ندارد بلکه حتی با مازاد تولید هم مواجه هستیم. حداکثر مصرف تخم مرغ ۲۸۰۰ تن است و نسبت به آمارها روزانه ۲۰۰ تن مازاد داریم. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که چون تخم مرغ ارزانترین کالای پروتئینی است در سبد غذایی خانواده ها نقش پررنگ تری پیدا کرده و مصرف آن افزایش یافته است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اضافه کرد:قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ برای تولیدکنندگان حدود ۲۰ هزار تومان است و میانگین خرید تخم مرغ در کشور نیز حدود ۱۹ هزار تومان شده است.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت تامین نهاده‌ها برای واحدهای مرغداری به چه صورت است، گفت: در حال حاضر تامین نهاده‌ها کمی سخت شده است. برخی از واردکنندگان به دلیل اینکه دولت به آنها ارز ترجیحی نداده نهاده تحویل نمی‌دهند. مرغداران نیز مجبورند نهاده‌های مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند. در بازار آزاد نیز قیمت هر کیلو ذرت بیش از ۸۰۰۰ تومان و سویا نیز حدود ۱۱ هزار تومان است. یعنی ۴ برابر نرخ دولتی آن.

نبی پور در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: برای شب عید و ماه رمضان به اندازه کافی تخم مرغ وجود دارد و قیمت‌ ها نیز بالا نمی رود.

وی همچنین به کمبود کشتارگاه و سردخانه برای مرغ‌های ۹۰ هفته‌ به بعد و افزایش قیمت کارتن و شانه نیز اشاره کرد وگفت: قیمت یک شانه تخم مرغ که ۳ سال پیش ۶۰ تومان بود در حال حاضر به ۱۲۰۰ تومان و کارتن ۷۰۰ تومانی نیز به حدود ۱۰ هزار تومان رسیده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر