کد مطلب: ۶۶۱۲۹۶

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

بنابر اعلام معاون برنامه‌ریزی گمرک ایران، اعمال تغییرات حقوق ورودی بر مبنای مأخذ‌های جدید و بروزرسانی آن بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بنابر اعلام معاون برنامه‌ریزی گمرک ایران، به دنبال ابلاغ کد‌های تعرفه از سوی وزارت صمت به گمرک که در اواسط هفته گذشته انجام شد، اعمال تغییرات حقوق ورودی بر مبنای مأخذ‌های جدید و بروزرسانی آن بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، معاون برنامه‌ریزی گمرک گفت: با آماده سازی سامانه گمرک، از امروز مبنای محاسباتی حقوق ورودی براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ تغییر کرد.

آقای میثم حسینی‌لر گفت: به دنبال ابلاغ کد‌های تعرفه از سوی وزارت صمت به گمرک که در اواسط هفته گذشته انجام شد، اعمال تغییرات حقوق ورودی بر مبنای مأخذ‌های جدید و بروزرسانی آن بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت و همزمان اعمال مالیات بر ارزش افزوده و تغییر نرخ ارز از ۴۲۰۰ به نرخ سامانه معاملات الکترونیک (ETS) انجام شد.

به گفته او، از امروز (دوشنبه) سامانه گمرک آماده تغییرات جدید شد و حقوق ورودی بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ اخذ می‌شود.

سوم خرداد در راستای اجرای تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱، بخشنامه مربوط به گمرک‌های اجرایی ابلاغ شد، ولی با توجه به اینکه باید تغییرات مبنای حقوق ورودی شامل کد‌های تعرفه، نرخ ارز بانک مرکزی و مالیات بر ارزش افزوده در سامانه اعمال می‌شد و تغییرات لازم در تعرفه‌ها در سه‌شنبه هفته گذشته از وزارت صمت به گمرک رسید و اعمال آن زمانبر بود، تا آماده‌سازی سامانه، همچنان در سیستم با مأخذ‌های سال گذشته محاسبه شد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.