کد مطلب: ۷۳۷۴۹۴

دولت برای کاهش قیمت مرغ به تولیدکنندگان وام می‌دهد!

دولت برای کاهش قیمت مرغ به تولیدکنندگان وام می‌دهد!

وزارت کشاورزی با ارائه تسهیلات جدید و صفرکردن عوارض صادرات درصدد است تا مرغ مازاد را جمع آوری کند و قیمت مرغ افزایش چشمگیری نداشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت جهاد کشاورزی با ارائه تسهیلات جدید و صفر کردن عوارض صادرات سعی دارد مرغ مازاد در بازار را جمع‌آوری کرده و قیمت را کنترل کند.

محمد قربانی، معاون برنامه‌ریزی وزارت جهادکشاورزی از اقدامات این وزارتخانه برای حمایت از مرغداران و جمع‌آوری مرغ مازاد خبر داد.

قربانی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد با بیان اینکه در ارتباط با مازاد مرغ چند برنامه در نظر داریم، گفت: عوارض صادراتی را صفر کردیم که صادرات انجام شود. همچنین به دنبال حذف رفع تعهد ارزی هستیم که اگر این موضوع نیز حل شود صادرات به اندازه کافی انجام خواهد شد و دیگر ضرورتی برای خرید داخلی و منجمدسازی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نیاز مالی اتحادیه‌های طیور برای خرید مرغ مازاد با پرداخت تسهیلات تامین می‌شود، افزود:بحث جمع آوری مازاد مرغ را برای اولین بار شروع کردیم. قرار است تسهیلاتی با نرخ سود ۱۰ درصد در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم. معرفی به بانک کشاورزی انجام شده است و در گام اول ۳۰۰ میلیارد تومان به اتحادیه‌ها پرداخت خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی اضافه کرد: در استان‌هایی که بیشترین مازاد مرغ را دارند اگر با ارائه این تسهیلات قیمت در بازار تعدیل نشود ۳۰۰ میلیارد دوم را که برای حدود ۵۰۰۰ تن مرغ کفایت می‌کند به بازار تزریق خواهیم کرد.

وضعیت قیمت مرغ پایدار خواهد بود؟

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی معتقد است اگر روند متضرر شدن مرغداران ادامه‌دار باشد، قیمت مرغ به‌شدت افزایش خواهد یافت

حبیب‌الله اسدالله‌نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، گفت: اگر روند ضررکردن مرغداران در طی هفته‌های اخیر ادامه پیدا می‌کرد، مرغدار دیگر تمایلی به ادامه این روند نداشت و به صورت جدی با افزایش شدید قیمت و کمبود مرغ در زمان ماه مبارک رمضان و شب عید مواجه می‌شدیم.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.