خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۲۰۱۰۳

کاهش ۹۳ درصدی صادرات ایران به آمریکا

کاهش 93 درصدی صادرات ایران به آمریکا

دفتر آمار آمریکا در گزارش جدید خود از کاهش 93 درصدی صادرات ایران به آمریکا در 4 ماه نخست 2023 خبر داد. این درحالی است که ارزش صادرات آمریکا به ایران 29 درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، دفتر آمار آمریکا گزارش جدیدی درباره میزان معاملات تجاری بین ایران و آمریکا منتشر کرد.

دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲ درصد کاهش داشته است.

بر این اساس ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد ۲۹ درصدی داشته اما واردات این کشور از ایران افت ۹۳ درصدی را تجربه کرده است.
دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۷.۸ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲ درصد کاهش داشته است.

در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۱۸.۲ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش در ماه‌های ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد ۲۹ درصدی داشته است. در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۱۳.۵ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۷.۵ میلیون دلار افزایش یافته است.

اما واردات این کشور از ایران در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۳ افت ۹۳ درصدی داشته و به ۰.۳ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل ۴.۷ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در ۴ ماهه ۲۰۲۳ رتبه ۱۷۲ و در بین منابع تأمین کالا‌های وارداتی این کشور رتبه ۲۱۲ را به خود اختصاص داده است.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.