کد مطلب: ۸۵۳۱۰۹

جدیدترین قیمت مصوب مرغ اعلام شد/ گران‌فروشی مرغ در میادین میوه و تره‌بار

جدیدترین قیمت مصوب مرغ اعلام شد/ گران‌فروشی مرغ در میادین میوه و تره‌بار

درحالی‌که جدیدترین قیمت مصوب مرغ کیلویی ۷۳ هزار تومان است اما در میادین میوه و تره‌بار این محصول حدود ۳ هزار تومان گران‌تر فروش می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در حالی که قیمت مرغ در بازار رو به کاهش است و از قیمت‌های هفته قبل خود عبور کرده است قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار بالاتر از نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد.

آخرین قیمت مصوب مرغ کیلویی 73 هزار تومان است اما در نرخ‌نامه میادین میوه و تره‌بار 75900 تومان درج شده است که حدود سه هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب خود است.

بر اساس پیگیری‌هایی که از وزارت جهاد کشاورزی به‌عمل آمده است، اعلام شد که آخرین قیمت مصوب مرغ همان 73 هزار تومان است و فروش بالاتر از این رقم غیرقانونی است.

به این نکته نیز اشاره شده است که مرغداران در دیداری با سرپرست وقت قبلی وزارت جهاد کشاورزی توافقی برای افزایش تا 7درصدی قیمت مرغ در صورت تغییر قیمت و نوسان در بازار نهاده داشتند که در زمان حاضر این توافق مورد پذیرش نیست زیرا هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی نیازمند مصوبه ستاد تنظیم بازار است.

بنابر این گزارش مشاهدات میدانی جدید نشان می‌دهد که مرغ در تهران در محدوده 78 تا 80 هزار تومان به فروش می‌رسد هرچند هنوز قیمت این محصول در برخی مرغ‌فروشی‌ها بالاتر است.

مرغ در هفته‌های قبل با افزایش قیمت بی‌سابقه مواجه بود به‌طوری که از 100 هزار تومان نیز عبور کرده بود.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.