فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۱۳۴۹۴۶

ایران ارزان‌ترین مقصد گردشگری در جهان

ایران ارزان‌ترین مقصد گردشگری در جهان

مجمع جهانی اقتصاد برای سومین سال پیاپی صنعت گردشگری ایران را به عنوان مقرون به صرفه‌ترین صنعت در جهان برای گردشگران خارجی اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این مجمع در گزارش شش ماهه خود امتیاز ایران در زمینه مقرون به صرفه بودن قیمت‌ها برای گردشگران خارجی را 66.6 برشمرد و جایگاه این کشور را قبل از کشورهای مهم برای گردشگری همچون مصر، مالزی، روسیه، ترکیه، یونان، اسپانیا، آمریکا، فرانسه و ایتالیا قرار داد.

10 کشور آخر این فهرست شامل پرو، استرالیا، دانمارک، سنگال، نروژ، ایسلند، باربادوس، انگلیس و سوئیس هستند.

معیار سنجش مجمع جهانی اقتصاد برای قیمت‌های مقرون به صرفه، شامل مخارج رفت و آمد (قیمت‌های بلیت، تاکسی، سوخت و غیره) و هزینه‌های مربوط به مقاصد گردشگری (قیمت‌های اقامت در هتل، غذا، خدمات و غیره) بوده است.

ایران همچنین در زمینه برخورداری از منابع فرهنگی، تعداد اماکن طبیعی ثبت‌شده در میراث جهانی، گونه‌های شناخته‌شده حیوانی، مناطق حافظت‌شده و جذابیت سرمایه‌های طبیعی، رده سی و هشتم را در ارزیابی مجمع جهانی اقتصاد به خود اختصاص داد.

ایران در این طبقه‌بندی از چند کشور اروپایی شامل جمهوری چک با رتبه 42، دانمارک با رتبه 43، مجارستان با رتبه 45، رومانی با رتبه 46 و نروژ با رتبه 47 پیشی گرفت.

گزارش مجمع جهانی اقتصاد در مجموع نشان داد که سفر به ایران و رتبه صرفه اقتصادی این کشور برای گردشگران ظرف دو سال گذشته به میزان چهار امتیار ارتقا یافته است.

این مجمع، ایران را به عنوان نود و سومین کشور با فاکتورها و سیاست‌های مناسب برشمرد که امکان توسعه پایدار بخش گردشگری و سفر را فراهم می‌کند.

این فاکتورها، ایمنی و امنیت، سلامت و بهداشت، منابع انسانی، بازار کار و آمادگی در زمینه اطلاعات و فناوری ارتباطات عنوان شده است.

کشورهایی با بهترین عملکرد برای گردشگری در فهرست مجمع جهانی اقتصادی، شامل اسپانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، انگلیس، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، کانادا و سوئیس هستند.

در همین حال، کشورهایی با بدترین عملکرد گردشگری شامل بنین، لسوتو، نیجریه، مالی، سیرالئون، موریتانی، کنگو، بروندی، چاد و یمن عنوان شده‌اند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.