کد مطلب: ۸۵۹۳۲۶

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آغاز فروش فوق العاده محصولات مدیران خودرو در سامانه یکپارچه

آغاز فروش فوق العاده محصولات مدیران خودرو در سامانه یکپارچه

سامانه یکپارچه خودرو از روز گذشته 6 شهریور، دوباره فعال شده و علاوه‌ بر شرکت کرمان موتور، فروش فوق العاده مدیران خودرو نیز آغاز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، فروش فوق العاده مدیران خودرو به همراه شرکت زیرمجموعه خود یعنی فونیکس، از روز گذشته 6 شهریور 1402 در سامانه فروش یکپارچه آغاز شده که مختص برندگان مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش خودرو است. بر این اساس، تمامی پذیرفته شدگان مرحله دوم، با موعد تحویل پاییز 1402 تا انتهای سال 1403 می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت سامانه یکپارچه به نشانی Esalecar.ir نسبت به انتخاب و خرید خودرو اقدام کنند.

کدام محصولات در طرح فروش فوق العاده مدیران خودرو حضور دارند؟

با پیگیری‌های صورت گرفته از شرکت مدیران خودرو، این شرکت از وجود طرح فوق، اعلام بی‌اطلاعی کرد. همچنین طرح فروشی روی وب‌سایت رسمی شرکت به چشم نمی‌خورد؛ اما با استناد به سامانه یکپارچه، سه طرح عادی، جوانی جمعیت و خودروهای فرسوده برای محصولات مدیران خودرو و فونیکس وجود داشته و خودروهای ام‌وی‌ام X22 Pro دنده‌ای، X55 Pro IE، آریزو 6 پرو اکسلنت، تیگو 7 پرو اکسلنت و فونیکس FX به چشم می‌خورد.

سامانه یکپارچه

مدیران خودرو، حق فروش در خارج از سامانه یکپارچه ندارد!

مهدی تقدسی، رئیس سامانه یکپارچه فروش خودرو در گفتگو با خبرنگار تجارت‌نیوز اظهار کرد: اصولاً هیچ خودروسازی حق فروش خودرو در خارج از سامانه یکپارچه را ندارد و اگر این امر انجام پذیرفته باشد، قطعاً غیرقانونی است.

تقدسی در باره شرایط فروش فوق العاده مدیران خودرو گفت: قیمت‌های فروش محصولات که توسط شورای رقابت مشخص می‌شود و در این باره شکی وجود ندارد. اما شرایط تحویل و پرداخت برای افرادی که اولویت خود را محصولات مدیران خودرو انتخاب کرده بودند، می‌توانند به صورت فروش فوق‌العاده، محصول مورد نظر را خریداری کنند. به این ترتیب، خودروها با موعد تحویل 90 روز کاری و نقدی، قابل خریداری است. بنابراین تمامی افرادی که موعد تحویل خودروی آن‌ها در سامانه فروش خودرو از پاییز 1402 تا انتهای سال 1403 اعلام شده است، می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کرده و خودروی موردنظرشان را زودتر از موعد، تحویل بگیرند.

اختلاف قیمت کارخانه و بازار محصولات مدیران خودرو

ام‌وی‌ام X22 Pro MT: این کراس‌اوور جزو ارزان‌ترین محصولات مدیران خودرو بوده که با نرخ نهایی 706 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر X22 Pro دنده‌ای در بازار امروز با قیمت 790 میلیون تومان معامله می‌شود. بنابراین اختلاف قیمت این کراس‌اوور در بازار به حدود 83 میلیون تومان می‌رسد.

ام‌وی‌ام X55 Pro IE: این کراس‌اوور از لحاظ ابعاد در رده بالاتری از X22 قرار می‌گیرد. نرخ اعلامی مدیران خودرو برای مصرف‌کننده، یک میلیارد و 249 میلیون و 500 هزار تومان درنظر گرفته شده؛ اما این درحالی است که قیمت آن در بازار آزاد، روی کانال یک میلیارد و 240 میلیون تومان قرار می‌گیرد. بنابراین X55 Pro IE در بازار آزاد حدود 10 میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت کارخانه معامله می‌شود.

آریزو 6 پرو: این سدان چینی توسط شرکت فونیکس به مونتاژ می‌رسد و نرخ نهایی فروش آن از درب کارخانه، یک میلیارد و 238 میلیون و 400 هزار تومان اعلام شده است. آریزو 6 پرو در بازار با قیمت یک میلیارد و 385 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و بنابراین یک اختلاف 147 میلیون تومانی بین قیمت کارخانه و بازار وجود دارد.

تیگو 7 پرو اکسلنت: شرکت فونیکس وظیفه مونتاژ و فروش این کراس‌اوور را برعهده دارد. طبق اعلام شرکت، نرخ فروش تیگو 7 پرو اکسلنت یک میلیارد و 450 میلیون و 800 هزار تومان درنظر گرفته شده است و در بازار آزاد، به قیمت یک میلیارد و 650 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. بنابراین اختلاف قیمت از کارخانه تا بازار به حدود 200 میلیون تومان می‌رسد.

فونیکس FX پریمیوم: این کراس‌اوور از محصولات بالا رده شرکت فونیکس محسوب می‌شود که با نرخ نهایی درب کارخانه یک میلیارد و 724 میلیون و 700 هزارتومان در طرح فروش فوق العاده مدیران خودرو فروخته می‌شود. در بازار آزاد، FX پریمیوم روی کانال یک میلیارد و 770 میلیون تومان معامله می‌شود و این یعنی اختلاف قیمت از درب کارخانه تا بازار، حدود 45 میلیون تومان است.

برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر صفحه اخبار خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • علی

  بااین قیمت‌های گران در بازار و کارخانه،مردم دیگر توان خریدن ندارند.

 • ناشناس

  اقایون خودرو ساز دوباره یه تماسی با شورای رقابت بگیرید تا یکم این قیمتها را ببرن بالا دارید ضرر میکنید

 • ناشناس

  من در مرحله دوم ثبت نام کردم وموعد تحویلم زمستان ۱۴۰۳ بوده ورفتم توسایت هرکاری کردم نتونستمثبت نام کنم

 • ناشناس

  من زمستان۱۴۰۳شاهین به اسمم درامد وندانسته انصراف دادم.حالانمیتونم بقیه ماشین هاروانتخاب کنم.چکارکنم؟

 • ناشناس

  تو کارخونه و دولت رییس‌جمهور که قانون نداره اول میگن480بعد میشه 613و در اخر سر قبر پدر رییس جمهور 706میلیون پدر مادر همه شون لنت بشه

 • ناشناس

  قیمتهای مونتاژ کاران به همت شورای رقابت بسیاررر بالا رفت و و خریدش شده ی رویا
  قیمت واقعی اینها حداقل 40 درصد باید کمتر بشه

 • RidinRaft

  لعنت به این زندگی، مثل اسب کار میکنی ، ثمره ش میره تو جیب چینی ها و یک مشت مفت خور و اجنبی پرست تو این مملکت
  شرق و غرب نمیشناسه این منفعت طلبی

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز