خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۲۱۶۹۴

بازار ارز چه آینده‌ای پیش‌رو دارد؟

بازار ارز چه آینده‌ای پیش‌رو دارد؟

علاوه بر چشم‌انداز تورمی بودجه دولت که طی هفته‌های اخیر عامل محرک تقاضا برای دلار بوده، نگرانی آحاد جامعه پس از افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا تقاضای احتیاطی را روانه بازار ارز کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، آخرین قیمت دلار در بازار پیش از شروع بازار ارز در روز سه‌شنبه ۱۳ هزار و ۳۳۵ تومان بوده است. در صرافی ملی نیز قیمت همان قیمت دوشنبه یعنی ۱۳ هزار و ۳۳۰ تومان تکرار شد. اما در این شرایط بازار ارز چه چشم‌اندازی پیش‌رو دارد؟

دنیای اقتصاد در این مورد تحلیل کرده است: اثرات تنش‌های سیاسی بازار داخلی ارز را هم احاطه کرده است. نرخ دلار آمریکا در معاملات دو روز ابتدایی هفته 550 تومان افزایش یافت و یکشنبه در ارتفاع 13 هزار و 850تومانی قرار گرفت. دلار روز یکشنبه جدی‌ترین رشد روزانه را از 25 آبان به ثبت رساند و در بالاترین سطح قیمت از پنجم خردادماه سال جاری مستقر شد. علاوه بر چشم‌انداز تورمی بودجه دولت که طی هفته‌های اخیر عامل محرک تقاضا برای دلار بوده، نگرانی آحاد جامعه پس از افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا تقاضای احتیاطی را روانه بازار ارز کرده است. تهدیدات متقابل مقامات کشور و همچنین پاسخ‌های تند توییتری ترامپ فضای نگران‌کننده‌ای برای کل اقتصاد جهانی ایجاد کرده است. انعکاس این نگرانی در رشد ارزش پول ژاپن به‌عنوان امن‌ترین ارز جهان هم قابل مشاهده است.

تجارت‌نیوز نیز درباره چشم‌انداز بازار ارز شب گذشته گزارش داد: با عبور قیمت نفت از مرز ۷۰ دلار کمی چشم‌انداز درآمدهای ارزی ایران تقویت شده، شاخص دلار در بازارهای جهانی به پایین‌ترین سطح سه ماه اخیر رسیده و در کنار این، رئیس کل بانک مرکزی هم از تداوم تلاش‌ها برای حفظ ثبات بازار ارز سخن گفته است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.