کد مطلب: ۶۷۰۶۴۱

قیمت طلا و سکه آرام گرفت/ قیمت دلار و یورو ۴ تیر ۱۴۰۱

قیمت طلا و سکه آرام گرفت/ قیمت دلار و یورو ۴ تیر ۱۴۰۱

طی معاملات امروز ۴ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۱۰ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا که در روز جمعه تا پایین ترین قیمت چند هفته اخیر خود کاهش یافت، توانست بهبود اندکی را تجربه کند. با این حال روند حرکت طلا همچنان نزولی پیش بینی می‌شود.

سایت طلا نوشت، کاهش قیمت کالا های مختلف طی هفته گذشته باعث شد تا نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افزایش فشار تورمی کاهش یافته و در نتیجه آن بازار سهام رشد خوبی را تجربه کند که به نوبه خود باعث محدود شدن رشد در بازار طلا شد.

علاوه بر این، افزایش روحیه ریسک پذیری باعث شد تا بازده ده ساله خزانه داری آمریکا از پایین ترین سطح هفتگی خود افزایش یافته و به عنوان باد مخالف برای طلا عمل کند. همچنین به نظر می‌رسد که فدرال رزرو قصد دارد به اعمال سیاست های سختگیرانه خود بر اقتصاد ادامه دهد که افت قیمت طلا را در بر دارد.

در کنار این موارد تحلیل های فنی طلا نیز کاهش بیشتر قیمت طلا را پیش بینی می‌کنند. افت قیمت طلا به زیر سطح میانگین ۲۰۰ روزه خود و عدم توان ان برای بازگشت به بالای ان روند نزولی در بازار فلز زرد را تقویت می‌کند.

در این میان کاهش جزئی در دلار آمریکا مانع از افت شدید تر قیمت طلا می‌شود. سرمایه گذاران هم اکنون در انتظار انتشار سند اقتصادی ایالات متحده هستند که طی روز های آینده منتشر خواهد شد. این داده‌های اقتصادی به همراه نوسانات دلار و احساس ریسک می‌تواند قیمت طلا در هفته پیش رو را مشخص کند.

در صورتی که روند کاهش دلار آمریکا ادامه پیدا کرده و داده‌های اقتصادی ایالات متحده ضعیف تر از حد انتظار باشد طلا می‌تواند بار دیگر افزایش یابد اما در غیر این صورت پیش بینی می‌شود که طلا روند نزولی خود را ادامه دهد

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۴ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۷۲۸ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۴۵۲ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۴۲۶ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۶۴۲ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۳۵۷ تومان است.

‌قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۱۰ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • م ح مد

  واقعا خیلی خیلی آرام گرفته

 • م ح مد

  سکه خیلی ارزون شده

 • م ح مد

  ارزونتر میشه ؟؟؟؟

 • ناشناس

  موقع خرید طلا هست یا ن،من یه مقدار پس انداز کردم میخواستم ببینم اگه طلا بخرم ضرر میکنم لطفا راهنمایی کنید

پیشنهاد سردبیر