خبر فوری:

کد مطلب: ۶۷۶۸۳۸

طلا چقدر ارزان شد؟/ ثبت روند صعودی برای ارز صرافی ملی

طلا چقدر ارزان شد؟/ ثبت روند صعودی برای ارز صرافی ملی

طی معاملات امروز تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۸۱ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا در روز جمعه افت بسیار شدیدی را به ثبت رساند اما در ادامه توانست بخشی از قیمت از دست رفته خود را جبران کند. با وجود سقوط شدید فلز زرد، سرمایه گذاران و تحلیلگران بر روی طلا نزولی نبوده و احساسات بازار در قلمرو خنثی قرار دارد.

سایت طلا نوشت، بر اساس آخرین نظرسنجی سایت کیتکونیوز تحلیلگران و سرمایه گذاران انتظار هیچ حرکت قابل توجهی در بازار ندارند، هرچند به نظر می رسد بازار طلا در شیب ملایم نزولی در حال حرکت است. قیمت طلا در روز جمعه هفته گذشته تا ۱۷۸۵ دلار سقوط کرد اما در نهایت هفته را در عدد ۱۸۱۵ دلار به پایان رساند.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، گفت که ۱۸۰۰ دلار در هر اونس قیمت منطقی طلا در حال حاضر است. وی اشاره کرد که با توجه به اتخاذ سیاست های سختگیرانه بر اقتصاد توسط بانک های مرکزی بزرگ در جهان از جمله فدرال رزرو، قدرت دلار افزایش یافته و بازار سهام دچار نوسان خواهد شد.

وی گفت که دلار و طلا هر دو دارایی های امن به شمار می روند اما در حال حاضر دلار نسبت به طلا برتری دارد چرا که طلا با وجود پایدار بودن در محدوده ۱۸۰۰ دلار، بر روی نمودار های کوتاه مدت نزولی است.

ثبت سه هفته نزولی برای طلای جهانی

بازار طلا هم اکنون سه هفته متوالی نزولی را پشت سر گذاشته است. قیمت طلا در روز جمعه هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن حدودا ۱ درصد کاهش را تجربه کرده است. همچنین طلا از منظر فنی دورنمای مثبتی نداشته که به ضعف بیشتر آن دامن می زند.

علیرغم شروع بد نیمه دوم سال ۲۰۲۲، طلا همچنان عملکرد بهتری از بازارهای سهام دارد. شاخص سهام S&P 500 نیمه اول سال را با افت ۲۰ درصدی به پایان رساند که بدترین عملکرد نیم ساله از دهه ۱۹۷۰ تاکنون است.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۱۲ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۴۷۶ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۳۷۹ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۶۸۲ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۳۹۷ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۸۱ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    تو ایران چی ارزون شد ک طلا بشه