کد مطلب: ۶۸۰۳۵۰

تلاش طلا برای بازگشت به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزاری/ قیمت دلار و یورو ۲۲ تیر ۱۴۰۱

تلاش طلا برای بازگشت به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزاری/ قیمت دلار و یورو ۲۲ تیر ۱۴۰۱

طی معاملات امروز ۲۲ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۸۲ هزار و ۳۲۹ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، درحالی که سرمایه‌گذاران محتاط منتظر داده‌های تورم ماهانه ایالات‌متحده برای سرنخ‌هایی در مسیر پیش رو برای سیاست پولی فدرال رزرو بودند، قیمت طلا در نزدیکی پایین‌ترین سطح بیش از ۹ ماه اخیر خود ثابت ماند.

بر اساس گزارش ایسنا ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۹ و ۸ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۷۲۶ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۷۲۷ دلار و ۱۰ سنت رسید. البته در ابتدای شروع بازار به پایین‌ترین سطح از اواخر سپتامبر و به ۱۷۲۲ دلار و ۳۰ سنت سقوط کرد.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که شاخص قیمت مصرف‌کننده ژوئن وزارت کار ایالات‌متحده که در اواخر روز اعلام می‌شود، به‌ترتیب ۱.۱ و ۸.۸ درصد به صورت ماهانه و سالانه افزایش یابد.

داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده می‌تواند انتظارات سرمایه‌گذاران را برای افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر این ماه، در حالی که بانک مرکزی ایالات متحده به دنبال مهار تورم است، برآورده کند.

اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می شود اما نرخ‌های بالاتر، سرمایه‌گذاران را از شمش دور می‌کند که هیچ سودی ندارد.

دلار نزدیک به بالاترین حد خود در ۲۰ سال گذشته حفظ شد و همچنان باعث شد که طلای با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند جذابیت کمتری داشته باشد. شاخص بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده افزایش یافت و جذابیت طلای بدون بازده را کاهش داد.

بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد دارایی‌های آن ۰.۱۷ درصد کاهش یافت و از ۱۰۲۳.۲۷ تن در روز دوشنبه به ۱۰۲۱.۵۳ تن در روز سه شنبه رسید.

قیمت سایر فلزات ارزشمند در بازار جهانی

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۸.۹۷ دلار رسید، پلاتین در ۸۴۵.۵۱ دلار ثابت بود و پالادیوم ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۰۳۱ دلار و ۶ سنت رسید.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۲۲ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۸۹۳ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۶۱۶ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۲۲۷ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۸۵۸ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۵۷۱ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۵ میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۳۸۲ هزار و ۳۲۹ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر