خبر فوری:

کد مطلب: ۶۸۲۲۸۸

آخرین تحرکات قیمت طلا و سکه/ قیمت دلار و یورو ۲۸ تیر ۱۴۰۱

آخرین تحرکات قیمت طلا و سکه/ قیمت دلار و یورو ۲۸ تیر ۱۴۰۱

طی معاملات امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیاریک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۶۲۳ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، طلا امروز سه‌شنبه با افزایش ارزش دلار و بازده اوراق قرضه و تاثیر آن بر جذابیت شمش، کاهش یافت و سرمایه‌گذاران منتظر نشانه‌های بیشتری در مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو هستند.

بر اساس گزارش ایسنا ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ صبح به وقت شرقی با ۲.۲ درصد کاهش به ۱۷۰۷ دلار و ۱۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۷۰۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

دلار در برابر رقبای خود ۰.۱ درصد افزایش یافت و شمش با قیمت دلار را برای خریداران دارای ارزهای دیگر گران‌تر کرد. بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده در حالی افزایش یافت که داده‌های اقتصادی خوشایند هفته گذشته منتشر شد و دوره ای آرام از سوی فدرال رزرو زمینه را برای ریسک‌پذیری فراهم کرد.

مقامات فدرال رزرو روز جمعه اعلام کردند که احتمالا در نشست سیاستی آتی خود به افزایش نرخ بهره ۷۵ واحدی پایبند خواهند بود، هر چند که نرخ بالای تورم اخیر همچنان می‌تواند افزایش بیشتری را نسبت به پیش‌بینی‌ها در اواخر سال تضمین کند.

اگر چه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، داده‌ها نشان می‌دهد که احساسات سازندگان خانه در ایالات‌متحده در ماه جولای به پایین‌ترین سطح خود از ماه‌های اولیه همه‌گیری ویروس کرونا کاهش یافته است زیرا تورم بالا و شدیدترین هزینه‌های استقراض در بیش از یک دهه گذشته، ترافیک مشتریان را تقریبا متوقف کرده است.

اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۵ درصد کاهش یافت و از ۱۰۱۴.۲۸ تن در روز جمعه به ۱۰۰۹.۰۶ تن در روز دوشنبه رسید.

قیمت سایر فلزات ارزشمند در بازار

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸.۶۶ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۶۰ دلار و ۸۸ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۸۶۵ دلار و ۸۳ سنت رسید.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۲۸ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۸۸۰ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۶۰۳ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۲۳۶ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۹۲۳ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۶۳۶ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۶۲۳ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.