فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۸۲۹۵۳

قیمت طلا امروز به پایین‌ترین حد خود رسید/ قیمت دلار و یورو تغییر کرد؟

قیمت طلا امروز به پایین‌ترین حد خود رسید/ قیمت دلار و یورو تغییر کرد؟

طی معاملات امروز ۳۰ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در حالی که افزایش ارزش دلار آمریکا و چشم‌انداز افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی بزرگ برای مبارزه با تورم فزاینده بر جذابیت شمش تاثیر گذاشته است، قیمت طلا امروز پنجشنبه به پایین‌ترین حد خود در نزدیک به یک سال گذشته رسید.

به نقل از ایسنا ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۲۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۶ درصد کاهش به ۱۶۹۲ دلار و ۸۰ سنت رسید و بهای هر اونس طلا در بازار طلای آمریکا نیز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۶۹۳ دلار و ۸۰ سنت رسید.

دلار در برابر رقبای خود کمتر از بالاترین حد دو دهه گذشته بود و شمش با قیمت دلار را برای خریداران دارای ارزهای دیگر گرانتر کرد.

بانک مرکزی اروپا برای اولین بار در ۱۱ سال گذشته در روز پنجشنبه نرخ های بهره را افزایش خواهد داد. انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا در نشست سیاست‌گذاری خود در هفته آینده نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش دهد.

تورم بریتانیا در ماه ژوئن به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسید و شانس افزایش نیم درصدی نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس در ماه آینده را تقویت کرد.

اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود اما افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که هیچ سودی ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن از ۱۰۰۹.۰۶ تن در روز سه‌شنبه ۰.۳ درصد در روز چهارشنبه کاهش یافت و به ۱۰۰۵.۸۷ تن رسید.

دیپلمات‌های اتحادیه اروپا در نشست روز چهارشنبه در بروکسل با دور جدیدی از تحریم‌ها علیه مسکو به دلیل حمله به اوکراین از جمله ممنوعیت واردات طلا از روسیه موافقت کردند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۶درصد کاهش به ۱۸.۵۴ دلار رسید، پلاتین با ۰.۵ درصد کاهش به ۸۵۴.۰۳ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۶۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۳۰ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۸۴۶ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۵۶۹ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۲۸۹ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۸۶۷ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۵۸۰ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.