کد مطلب: ۷۱۰۳۶۷

قیمت روبل امروز یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱/ روبل؛ جانشین رسمی هریونیا در مناطق سابق اوکراین

قیمت روبل امروز یکشنبه 17 مهر 1401/ روبل؛ جانشین رسمی هریونیا در مناطق سابق اوکراین

قیمت روبل امروز یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ نوساناتی داشت؛ نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۳۷ تومان است. بیشترین قیمت در طول روز چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، بر اساس اعلام شبکه اطلاع‌رسانی ارز، طلا و سکه، قیمت روبل امروز یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ نوساناتی دارد. نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۳۷ تومان است. بیشترین قیمت روز هم ۵۳۷ و پایین‌ترین قیمت آن ۵۳۵ تومان بوده است.

همچنین متوسط قیمت ارز ملی روسیه در سایت کانون صرافان ایران، ۴۹۵ تومان اعلام شده است.

همچنین بانک مرکزی قیمت روبل را کاهشی و ۶۷۴ تومان اعلام کرده است.

روبل؛ جانشین رسمی هریونیا در مناطق سابق اوکراین

روبل در مناطق سابق اوکراین به واحد پول رسمی تبدیل خواهد شد و هریونیای اوکراین تا ۳۱ دسامبر جهت پرداخت پذیرفته می‌شود.

به نقل از بازار، قرار است روبل روسیه به واحد پول رسمی جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک و همچنین مناطق خرسون و زاپاروژیه، مناطق سابق اوکراین که در اوایل هفته جاری در همه‌پرسی به روسیه رای دادند، تبدیل شود. به گفته سرویس مطبوعاتی کمیته ساخت و ساز و قانونگذاری دومای روسیه، هریونیای اوکراین برای پرداخت در مناطق تا ۳۱ دسامبر پذیرفته خواهد شد.

با این حال، از اول ژانویه، روبل تنها ارز مورد پذیرش خواهد بود.

روبل واحد پول رسمی در مناطق جدید روسیه خواهد بود. تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، هریونای اوکراین برای پرداخت‌های نقدی و غیر نقدی پذیرفته می‌شود. روز یکشنبه این سرویس مطبوعاتی در بیانیه‌ای اعلام کرد: بانک روسیه این اختیار را خواهد داشت که ویژگی‌های عملکرد مؤسسات مالی اعتباری و غیر اعتباری را تعیین کند.

دونتسک و لوهانسک از کیف جدا شدند و در عمل از سال ۲۰۱۴ سرزمین‌های مستقلی بودند.

خرسون و زاپاروژیه در اوایل سال جاری استقلال خود را از اوکراین اعلام کردند. در همه پرسی که بین ۲۳ و ۲۷ سپتامبر برگزار شد، هر چهار منطقه به پیوستن به روسیه رای مثبت دادند.

روز یکشنبه دادگاه قانون اساسی روسیه اعلام کرد که معاهدات مربوط به الحاق این مناطق به روسیه مطابق با قانون اساسی است و گام بعدی برای پیوستن آن‌ها به روسیه، تصویب اسناد توسط هر دو پارلمان روسیه است.

انتظار می‌رود که رای‌گیری در این خصوص در روزهای آینده به تصویب برسد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.