کد مطلب: ۷۷۷۵۳۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ / سقوط سکه به کانال ۲۴ میلیون تومانی

قیمت طلا و سکه امروز 20 اسفند 1401 / سقوط سکه به کانال 24 میلیون تومانی

قیمت طلا و سکه تحت تاثیر خبر توافق ایران و عربستان که قیمت دلار را ریزشی کرده است، امروز با افت محسوسی روبرو شد؛ به گونه‌ای که انواع سکه چند پله کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا و سکه امروز 20 اسفند 1401 باز هم در مسیری نزولی قرار گرفته و چند پله کاهش قیمت را تجربه کرده است. قیمت طلا (18 عیار) اکنون دو میلیون و 78 هزار تومان قیمت دارد در حالی که نرخ روز گذشته آن نیز حدود دو میلیون و 289 هزار و 900 تومان بوده است.

قیمت طلا و سکه امروز 20 اسفند 1401

قیمت سکه امامی

بر اساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی ارز و طلا، در حالی قیمت سکه امامی امروز 24 میلیون و 984 هزار تومان اعلام شده که آخرین نرخ روز گذشته آن روی قیمت 27 میلیون و 686 هزار تومان بسته شده بود.

نرخ بازگشایی این فلز ارزشمند 25 میلیون و 980 تومان ثبت شده است و حباب آن نیز چهار میلیون و 679 هزار تومان برآورد می‌شود.

قیمت سکه بهار آزادی

قیمت سکه بهار آزادی که روز گذشته در کانال 26 میلیون تومان نوسان داشت حالا چند پله کاهش قیمت داشته و به 22 میلیون و 501 هزار تومان رسیده است. حباب این سکه طرح قدیم نیز دو میلیون و 152 هزار تومان ثبت شده است.

قیمت نیم سکه

قیمت نیم سکه با حدود 900 هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته حالا 15 میلیون و تومان قیمت دارد. حباب این نوع سکه نیز چهار میلیون و 693 هزار تومان اعلام شده است.

قیمت ربع سکه

قیمت ربع سکه که روز گذشته نوسانات خود با قیمت 9 میلیون و 900 هزار تومان به اتمام رساند، در لحظه تنظیم این گزارش هشت میلیون و 900 هزار تومان قیمت دارد. حباب آن نیز سه میلیون و 844 هزار تومان برآورد می‌شود.

قیمت سکه گرمی

قیمت سکه گرمی در جایگاه کم‌نوسان‌ترین نوع سکه اکنون چهار میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارد و حباب آن نیز دو میلیون و 320 هزار تومان ثبت شده است.

در هفته گذشته این اخبار سفر رئیس آژانس بین‌المللی انرژی به تهران بود که قیمت دلار و به تبع آن طلا و سکه را در مسیری کاهشی قرار داد؛ پیش از آن سکه تا کانال 37 میلیون تومانی نیز رشد کرده بود.

حالا هم از روز گذشته با خبر توافق ایران و عربستان قیمت دلار در فاز دوم کاهشی خود قرار گرفته و سکه را نیز با خود تا کانال 24 میلیون تومان پایین کشیده است.

کارشناسان معتقدند باید منتظر بود تا نتایج قطعی توافق با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و عربستان و زوایای آن مشخص شود؛ در صورتی که این اتفاقات در حد خبردرمانی باقی بمانند قیمت‌ها دوباره مسیر افزایشی خود را در پیش می‌گیرند و ممکن است به سقف قبلی نیز برسند.

آخرین اخبار از تحولات بازار ارز و طلا را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  فکر کنم دوباره بره بالا فرصت خرید رو از دست ندید

 • ناشناس

  ممکنه قبل عید تا ۲۰ هم کاهش پیدا کنه؟

  • ناشناس

   بله

  • علی اصغر کوشکی

   ان شاالله برسه به بیستومن تا ما هم بتونیم یدونه بخریم عیدی بدیم به همسرمون

 • ناشناس

  چرا شلوغش میکنید همچین میگین سقوط انگار چقدر شده بزرگ. نمایی میکنید

 • علی اصغر کوشکی

  بازم خدارو شکر

پیشنهاد سردبیر