کد مطلب: ۸۷۳۸۰۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲/ افزایش نرخ قطعات سکه

قیمت طلا و سکه امروز 10 مهر 1402/ افزایش نرخ قطعات سکه

قیمت طلا و سکه امروز هم ماند برخی روزهای گذشته روند متفاوتی دارد. قیمت طلا کاهشی و قطعات سکه افزایشی است. امروز قیمت دلار تغییر محسوسی نداشت و قیمت انس روند کاهشی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز، دوشنبه 10 مهر تا لحظه تنظیم این خبر، قیمت طلا و سکه، روندی متفاوتی دارد. به گونه‌ای که قیمت طلا کاهشی است و قیمت سکه امامی و بهار آزادی افزایش دارد. همچنین قیمت دلار در کانال 49 هزار تومانی روند نوسانی محدودی را تجربه می‌کند و وند قیمت انس همزمان با بازگشایی بازارهای جهانی کاهشی است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، به گزارش اتحادیه طلا و جواهر تهران، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر نزولی است و با حدود پنج هزار تومان کاهش، دو میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می‌شود.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی در لحظه تنظیم این خبر صعودی و 27 میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است؛ حدود 40 هزار تومان بیشتر از روز گذشته در همین ساعات.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز ۱۰۶ هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود 24 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

قیمت انواع سکه

همچنین در دومین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر تغییر خاصی نداشته است. امروز قیمت نیم سکه به 9 میلیون و 900 هزار تومان هم رسید.

همچنین امروز ربع سکه، با نرخ 9 میلیون و 900 هزار تومان داد و ستد می‌شود که که تا لحظه تنظیم این خبر تغییر خاصی نداشته است.

سکه گرمی نیز با 34 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت پنج میلیون و 800 هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و طلا 10 مهر 1402

تداوم کاهش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، همانند روز گذشته نزولی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

روند طلای جهانی در یک ماهه اخیر بازدهی منفی داشته و در 30 روز گذشته حدود 40.60 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی نزولی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,833.42 دلار رسیده، این به معنای افت حدود 0.81 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه امروز مانند برخی دیگر از روزهای گذشته روند یکسانی ندارد. کارشناسان اقتصادی معتقدند روند قیمت در بازارهای مالی ناشی از اخبار مساعد سیاسی، انجام توافقات با کشورهای مجاور و برخی تهدیدها و بخشنامه‌های دستوری طی ماه‌های گذشته در نوسان کاهشی محدودی قرار گرفت. آنها معتقدند کاهش قیمت‌ روزهای گذشته در واقع کاهش نیست و همان افت هیجانات اولیه در بازار، متعاقب افت ارزش انس جهانی طلا است.

در همین راستا، جواد فلاحیان کارشناس اقتصادی به تجارت‌نیوز گفت: «اگر سد سیاست‌گذار نباشد دلار و متعاقب آن طلا و سکه به راحتی می‌تواند در کانال‌های بالاترِ قیمتی قرار بگیرد. مردم به طور طبیعی در برابر کاهش ارزش پول ملی از افت ارزش دارایی‌هایشان محافظت می‌کنند. بنابراین طبیعی است که وقتی نااطمینانی‌های سیاسی و اقتصادی اوج می‌گیرد تقاضا در بازارهای مالی روند صعودی می‌گیرد.» بر برای اطلاعات بیشتر، گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه 10 مهر 1402 را بخوانید.

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد آینده قیمت طلا و سکه دو گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه و قیمت طلا و سکه 10 مهر 1402 را مطالعه کنید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر