فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۰۱۷۵

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

قیمت دلار امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ / قیمت دلار با قیمت تتر هم‌راستا شد

قیمت دلار امروز 20 اردیبهشت 1403 / قیمت دلار با قیمت تتر هم‌راستا شد

قیمت دلار امروز با نوسان محدود ۱۰۰ تومانی در محدوده قیمتی روز گذشته معامله شد. روند عرضه و تقاضا در بازار ارز در تعادل قرار دارد و معامله‌گران، حضور بازارساز را پررنگ توصیف می‌کنند؛ با این حال، فعالان بازار ارز، روند رنج دلار را حاصل خوشبینی معامله‌گران نسبت به اخبار سیاسی می‌دانند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار امروز تحرکات محدودی داشت و با نوسان ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومانی در کف کانال اول کریدور ششم معامله شد.

Screenshot 2024-05-09 at 12.57.35 PM

دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی برمی‌گردد؟

معامله‌گران، روند فعلی و درجا زدن قیمت دلار در محدوده‌ای مشخص را اصلاح قیمت و حاصل تلاش سیاست‌گذار می‌دانند. آنها معتقدند بانک مرکزی بیشترین بهره را از اخبار سیاسی برای مهار قیمت دلار می‌گیرد. کارشناسان اقتصادی ماه‌های خرداد و تیر را زمان به کف رسیدن قیمت دلار عنوان می‌کنند و معتقدند اگر اخبار همچنان به بازارهای مالی سیگنال مثبت دهد دلار با افت پلکانی به کریدور ۵۰ هزار تومانی برمی‌گردد.

در هفته سوم اردیبهشت سیگنالی که بیشترین توجه معامله‌گران را به خود جلب کرد، سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی به ایران بود و همین موضوع آرایش بازار ارز را نزولی کرد.

قیمت درهم درجا زد

درهم امروز با کاهش محدود ۳۰ تومانی با رقم ۱۶ هزار و ۶۲۰ تومانی در حال معامله است. تتر با کاهش ۵۰ تومانی با رقم ۶۱ هزار و ۳۰۰ تومانی در حال معامله است.

قیمت پوند انگلیس ۳۰۰ تومان افت کرد و روی رقم ۷۶ هزار و ۶۱۰ تومانی ایستاده و یورو نیز با رقم  ۶۵ هزار ۸۹۰  تومانی در حال معامله است .

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز پنجشنبه تغییر قیمت  نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۷۸۳ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۱۴ تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.