فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۲۲۲۲۸

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز ۲۱ تیر ۱۴۰۳/ سکه امامی میان دو کانال سرگردان شد

قیمت طلا و سکه امروز 21 تیر 1403/ سکه امامی میان دو کانال سرگردان شد

قیمت طلا و سکه در آخرین روز هفته با روند نزولی بازگشایی شد، اما در ادامه معاملات روند متفاوتی در پیش گرفت. قیمت سکه با افت دلار همراه شد و طلا با حمایت اونس جهانی افزایش محدودی را تجربه کرد. سکه‌ امامی امروز با کاهش ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی میان کانال ۳۹ و ۴۰ میلیون تومانی سرگردان بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در شروع به کار بازارها در روز پنجشنبه با روند کاهشی بازگشایی شد، اما افزایش ۱۲ دلاری اونس جهانی راه طلا را از سکه جدا کرد. کاهش قیمت دلار امروز لیدر بازار سکه شد و افزایش اونس جهانی، بازار طلای داخلی را صعودی کرد.

Screenshot 2024-07-11 at 1.38.59 PM

معامله‌گران روند تقاضا را در ریتم قیمت بازار فلز زرد در شرایط فعلی بی‌تاثیر می‌دانند. آنها معتقدند نوسانات بازار طلا بیشترین تاثیر را از قیمت دلار می‌گیرد. آنها روزهای آرامی را برای بازارهای مالی پیش‌بینی می‌کنند و معتقدند علاوه بر رکود محرم، خوشبینی‌های سیاسی و ثبات دلار، نوید روزهای آرامی برای بازار طلا می‌دهد.

نقره کاهشی شد

گفتنی است قیمت اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۸۳ دلاری در حال معامله است و روند افزایشی دارد. قیمت اونس نقره روی رقم ۳۱ دلار و ۴ سنتی در حال معامله است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۵۸ هزار و ۳۵۰ تومانی در حال معامله است و کاهش ۷۶۰ تومانی دارد.

سکه بهار به کانال ۳۶ میلیونی سقوط کرد

قیمت سکه امامی امروز پنجشنبه ۲۱ تیر با کاهش ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی در کانال ۳۹ و ۴۰ میلیون تومانی سرگردان است. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۴۰ میلیون تومانی در حال معامله است. قیمت سکه‌ بهار کاهش ۱۸۰ هزار تومانی دارد و روی رقم ۳۶ میلیون و ۸۱۵ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی و قیمت ربع‌سکه با افت ۵۰ هزار تومانی به ترتیب با رقم ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در حال معامله هستند. قیمت سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت روز گذشته در حال معامله است. این قطعه روی رقم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاده است.

حباب سکه افزایشی شد

قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش افزایشی است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۴۵ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۸۷ هزار تومان در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۱۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۶۷ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۲۲ هزار تومانی در حال معامله است.

حباب سکه امروز بر خلاف کاهش قیمت، در تمام قطعات افزایش دارد. حباب سکه امامی ۴۱۱ هزار تومان، سکه بهار ۴۱۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۴۴ هزار تومان، ربع‌ سکه ۹۷ هزار تومان و سکه گرمی ۷۴ هزار تومان افزایش دارد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.