کد مطلب: ۷۲۵۰۸۴

مجلس: همکاری دستگاه‌های دولتی برای تولید مسکن خوب نیست

مجلس: همکاری دستگاه‌های دولتی برای تولید مسکن خوب نیست

نایب‌ رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: همکاری فی‌مابین دستگاه‌های دولتی با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن اصلا خوب نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز ، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره روند اجرای قانون جهش تولید مسکن و وضعیت بازار مسکن توضیحاتی داد.

به نقل از ایسنا، صدیف بدری بیان کرد: مجلس یک گام مهم برای ساماندهی بازار مسکن با تصویب قانون جهش تولید مسکن برداشت. بر اساس این قانون دولت مکلف است سالانه بالغ بر یک میلیون واحد مسکونی بسازد. بر اساس این قانون دستگاه های دولتی باید زمین‌های در اختیار خود را برای ساخت مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند، اما تا به امروز عملکرد خوبی نداشته‌اند.

بدری در ادامه با بیان اینکه بانک‌ها نیز در ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن همکاری خوبی ندارند،‌ اظهار کرد: به جز بانک مسکن، سایر بانک‌ها اصلا همکاری برای ارائه تسهیلات ساخت مسکن ندارند. ارکان دولت باید بیش از گذشته برای ساخت مسکن پای کار حضور یابند.

نماینده مردم اردبیل با بیان اینکه همکاری فی‌مابین دستگاه‌های دولتی با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن اصلا خوب نیست، تصریح کرد: با ادامه این روند ما با چالش جدی در ساخت و تولید مسکن تا سال آینده روبه‌رو خواهیم شد. با دست فرمون کنونی ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی سخت است. اما اگر همه ارکان دولت پای کار بیایند ساخت ۴میلیون واحد مسکونی که در قانون جهش تولید مسکن دیده شده است، دور از دسترس نیست.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    تنخا راه برون رفتن از بحران مسکن تعیین مصالح ساختمانی پیش ساخته باکیفیت درکارخانه ساخته در زمین نصب کنن ساختن برج سی واحده بارعایت قوانین روی گسل نسازنن زیرساختها فاضلاب در نظر بگیرن با بوجه کلان اختصاص یابد