فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۸۷۱۰۶

کف قیمت اجاره بها در تهران چقدر است؟

کف قیمت اجاره بها در تهران چقدر است؟

کف قیمت اجاره بهای هر مترمربع مسکن در ارزان‌‌‌ترین مناطق شهر تهران به محدوده ۴.۵ تا ۵ میلیون تومانی رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، تازه‌‌‌ترین تحقیقات میدانی از فایل‌‌‌های عرضه‌شده به بازار اجاره منطقه ۱۸ شهر تهران که بر اساس آمارهای رسمی ارزان‌‌‌ترین منطقه بازار مسکن پایتخت است نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون برای اجاره مسکن در این منطقه حداقل به بودجه ۴.۵ تا ۵ میلیون تومانی رهن کامل به ازای هر مترمربع مسکن نیاز است.

به این ترتیب، برای اجاره یک واحد مسکونی ۶۰ مترمربعی در این منطقه، متقاضیان، باید دست‌‌‌کم مبلغی حول و حوش ۲۷۰ تا ۳۰۰میلیون تومان برای رهن کامل در اختیار داشته باشند. به این ترتیب، اجاره‌‌‌بهای کل ماهانه هر مترمربع مسکن در این منطقه به طور متوسط حداقل حول و حوش ۱۵۰‌ هزار تومان است.

این میزان به طور متوسط معادل نصف میانگین اجاره‌‌‌بهای مسکن در مناطق مصرفی نیمه شمالی شهر تهران مانند منطقه ۵ است. میانگین مبلغ رهن کامل هر مترمربع مسکن در منطقه ۴ و ۵ شهر تهران در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون تومان است که با محاسبه کل اجاره‌‌‌بها به صورت اجاره ماهانه، این میزان مترمربعی حدود ۳۰۰‌ هزار تومان برآورده می‌شود.

افزایش قیمت اجاره بها در پاییز

فعالان بازار اجاره مسکن شهر تهران می‌‌‌گویند: در حالی که انتظار می‌‌‌رفت با شروع پاییز شرایط برای مستاجرها در این بازار بهتر شود اما، شرایط این بازار همچنان برای مستاجرها ملتهب است و این التهاب در بازار مناطق جنوبی بیشتر احساس می‌شود. اگرچه سطح اجاره‌‌‌بها در مناطق جنوبی نسبت به محله‌‌‌های بالاتر مناسب‌‌‌تر است اما به دلیل کمتر بودن سطح درآمد خانوارهای مستاجر ساکن در این محله‌‌‌ها، همواره آسیب‌‌‌پذیری آنها از تورم اجاره بیشتر است.

در جدول زیر تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌هایی که روز گذشته به بازار اجاره مسکن شهر تهران عرضه شد، آمده است.

8 scaled

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.