فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۹۰۴۷۴

دریافت اسناد اراضی در مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی تا پایان امسال تمدید شد

دریافت اسناد اراضی در مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی تا پایان امسال تمدید شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان دریافت سند در سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه‌نشین تا پایان اسفندماه فرصت ثبت‌نام در سامانه ارائه تسهیلات بافت فرسوده را دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد آیینی با اعلام برگزاری سومین جلسه از سلسله نشست‌های بررسی عملکرد اقدامات مرتبط با بازآفرینی شهری، درباره این نشست اظهار داشت: بر اساس بند «م» تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲، متقاضیان دریافت سند در سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین تا پایان اسفند فرصت ثبت‌نام در سامانه ارائه تسهیلات بافت فرسوده را دارند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تاکید کرد: توجه به نوسازی بافت‌های فرسوده و ترغیب و تشویق مردم، سازندگان و پیمانکاران به اهمیت نوسازی این بافت‌ها و همچنین ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی، مورد تاکید دولت سیزدهم است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح‌داد: مالکان واحدهای مسکونی اراضی تصرفی متعلق به دولت که قبل از سال ۱۳۹۴ و مطابق توسعه شهری واحد خود را ساخته باشند، می‌توانند برای دریافت سند مالکیت اقدام کنند.

وی ادامه‌داد: بر همین اساس، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه ارائه تسهیلات بافت فرسوده شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی www.facility.udrc.ir نسبت به ثبت تقاضای خود برای دریافت سند مالکیت ملک خود اقدام کنند. متقاضیان با ورود به این سامانه، ثبت درخواست دریافت سند ملک را انتخاب و سپس به تکمیل اطلاعات فردی و مشخصات ملک خود اقدام کنند.

 

منبع : ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.