کد مطلب: ۸۱۶۹۴۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت خودرو ۱۲ خرداد ۱۴۰۲/ رکود بازار عمیق‌تر شد

قیمت خودرو 12 خرداد 1402/ رکود بازار عمیق‌تر شد

همانطور که انتظار می‌رفت، به دلیل هفته نیمه‌تعطیل پیش رو، قیمت خودرو امروز نیز همانند روزهای گذشته نوسان عجیب و غریبی نداشت. با این تفاوت که در هیچ محصولی افزایش قیمت به‌ چشم نمی‌خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت خودرو 12 خردادماه ۱۴۰۲ با توجه به فهرست قیمت‌های وب‌سایت کارنامه ، نسبت به روز گذشته تغییرات خاصی را تجربه نکرد.

امروز در بازار خودرو تقریبا در همه محصولات، ثبات نسبی را می‌توان مشاهده کرد. اکثر محصولات، تغییر قیمتی نسبت به روز گذشته نداشتند و تعداد اندکی که تغییر داشتند، این تغییرشان در حد بسیار کم بود.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پراید ۱۳۱ بدون تغییر با همان قیمت ۳۳۵ میلیون تومان معامله شد، مانند پراید ۱۱۱ که قیمت ثابت ۳۵۵ میلیون تومان، بدون تغییر باقی ماند.

پژو پارس LX TU5 ، ساخت ۱۴۰۱ که در روزهای گذشته حدود ۱۴ میلیون تومان کاهش قیمتی تجربه کرده بود، امروز 12 خردادماه بدون تغییر، با همان نرخ ۶۱۷ میلیونی به فروش رسید.

پژو 207i دنده‌ای ، ساخت ۱۴۰۱ که در روزهای اخیر، نوسان‌های ریزی را تجربه کرده بود، با همان مبلغ ۶۵۲ میلیون تومان خرید و فروش شد. بنابراین باید گفت که این خودرو فعلا در ثبات کامل قیمتی است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز که دو روز گذشته کاهش ۸ میلیون تومانی را تجربه کرده بود، بدون تغییر با همان مبلغ ۵۳۰ میلیون تومان رسید.

ezgif.com gif maker scaled

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

امروز بازار خودروهای خارجی و مونتاژی نیز نوسان قابل توجهی نداشت.

ام وی ام X22 PRO که در روزهای اخیر کاهش ۹۰ میلیون تومانی را تجربه کرده بود، امروز بدون تغییر مانده و با ۹۹۰ میلیون تومان معامله شد.

جک J4 نیز با همان نرخ ۸۵۰ میلیون تومان خرید و فروش شد. به‌این ترتیب، گپ قیمتی درب کارخانه و بازار خود را همانند اکثر محصولات کرمان موتور، کمتر و کمتر کرد.

ریسپکت پرایم بهمن موتور که روزهای اخیر کاهش قیمتی ۱۰۰ میلیون تومانی را تجربه کرده بود، امروز همانند دیگر محصولات، کاهش قیمتی نداشته و به همان نرخ یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان معامله شد.

فردا T5 از محصولات مونتاژی شرکت فردا موتورز نیز، با روند بازار همراه بود و در همان مبلغ یک میلیارد و 730 میلیون تومان، ثابت ماند.

ezgif.com gif maker 1 scaled

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

طی هفته‌های گذشته، کاهش قیمت خودرو به حدی بوده که در هفته پیش رو، امکان کاهش بیشتر نباشد. به‌طوری که قیمت بازاری برخی از محصولات به قیمت‌های درب کارخانه رسیده‌اند. بنابراین انتظار می‌رود باتوجه به تعطیلی‌های پیش رو، بازار خودرو تغییری رو به بالا نداشته باشد.

از طرفی دیگر همانطور که اشاره شد، به‌دلیل عدم امکان کاهش قیمت‌ها بیش از این، احتمالا بازار خودرو هفته‌ای بسیار آرام داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز را دنبال کنید. همچنین برای اطلاع از آخرین شرایط و جزئیات فروش خودروهای داخلی و مونتاژی می‌توانید به صفحه طرح های فروش خودرو مراجعه کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.