کد مطلب: ۸۲۴۲۴۱

اخذ مجوز فروش سه هزار خودرو از طریق اموال تملیکی

اخذ مجوز فروش سه هزار خودرو از طریق اموال تملیکی

 وزیر امور اقتصادی و دارایی از اخذ مجوز فروش سه هزار خودرو از طریق اموال تملیکی تا اوایل پاییز امسال خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزیر اقتصاد از اخذ مجوز فروش سه هزار خودرو از طریق اموال تملیکی خبر داد.

وی گفت: با ظرفیتی که در قانون بودجه ایجاد شده است تا پایان تابستان در خصوص سه هزار خودرویی که در گمرکات کشور معطل مانده، مجوز فروش گرفتیم و 400 دستگاه مربوط به حوزه راهسازی نیز با این ظرفیت تعیین تکلیف خواهد شد.

احسان خاندوزی بعد از ظهر امروز در بازدید از گمرک بندر شهید رجایی از اخذ مجوز فروش سه هزار خودرو از طریق اموال تملیکی تا اوایل پاییز امسال خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، به پایین‌ترین میزان رسوب کالا در حوزه بندری کشور خواهیم رسید.

خاندوزی همچنین از چند تصمیم مهم مبنی بر کاهش میزان ورودی کالای اساسی از چهار درصد به یک درصد و کاهش نرخ مالیات از ۹ درصد به یک درصد در دولت سیزدهم خبر داد.

وی با اشاره به کاهش حدود ۱۵ درصدی میزان رسوبات در بنادر کشور گفت: مجموعه آمار رسوبات در گمرکات حدود ۵۰۰ تن است که در مقایسه با عدد ۱۶۰ میلیون تن حجم صادرات و واردات در بنادر کشور عدد پایینی است.

وی عنوان‌کرد: مسئله شناسه تخصیص ارز نیز موجب طولانی‌شدن ترخیص برخی از کالاها می‌شود که با همکاری بانک مرکزی، سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد کشور بهبود بخشیده خواهد شد، اطاله در انبارهای اموال تملیکی نیز حاکی از این است که هنوز احکام قضایی صادر نشده است.

تعیین تکلیف لوازم خانگی در گمرک

وزیر اقتصاد، با تاکید بر لزوم همراهی دستگاه قضایی اظهارداشت: 29 هزار دستگاه کولر مدت‌هاست در استان هرمزگان به لحاظ دستور توقف قضایی حل و فصل نشده، 426 کانتینر در استان هرمزگان نیازمند به حکم نهایی قضایی است.

وی افزود: 950 دستگاه تلویزیون در استان کردستان، 129 مورد از موتورسیکلت‌های استان مازندران، 3 هزار و 500 یخچال هتلی در استان چهارمحال و بختیاری، 22 هزار مورد لوازم خانگی در استان تهران، 70 خودرو در استان بوشهر و 185 هزار مورد لوازم برقی در استان آذربایجان غربی برای حل و فصل شدن نیازمند تسریع صدور احکام قضایی هستند.

خاندوزی ابرازداشت: با ظرفیتی که در قانون بودجه ایجاد شده است تا پایان تابستان درخصوص سه هزار خودرویی که در گمرکات کشور معطل مانده ‌بودند مجوز فروش را گرفته‌ایم و 400 دستگاه مربوط به حوزه راهسازی نیز با این ظرفیت تعیین تکلیف خواهد شد‌.

وزیر اقتصاد، تاکید‌کرد: یکی از اقدامات بسیار مهمی در استان هرمزگان با همکاری دستگاه‌های اجرایی و استاندار هرمزگان انجام شده است تعیین تکلیف حدود 600 کانتینر می‌باشد که از همین امروز صبح بین گمرک و سازمان اموال تملیکی کارهای اولیه در حال انجام است و امیدواریم در چند هفته آینده به پایان برسد.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.