کد مطلب: ۸۲۶۷۴۱

قیمت نهایی دنا پلاس مشخص شد

قیمت نهایی دنا پلاس مشخص شد

شورای رقابت امروز قیمت نهایی دنا پلاس را اعلام کرد. متقاضیان خرید خودرو باید در انتظار اطلاعیه گروه خودروسازی ایران خودرو بمانند. آیا ایران خودرو قیمت دناپلاس را براساس قیمت اعلامی شورای رقابت اعلام می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، پس از دعوا و کشمکش فراوان بین شورای خریداران خودرو و شرکت خودروسازی ایران خودرو، شورای رقابت قیمت دنا پلاس را تعیین کرد.

براساس شنیده‌ها شورای رقابت امروز 31 خرداد 1402 قیمت نهایی دناپلاس را به ایران خودرو اعلام کرده است.
قیمت دنا پلاس توسط شورای رقابت حدود 63 میلیون تومان کاهش یافت و قرار است به زودی ایران خودرو آن را در قالب اطلاعیه ای قیمت این خودرو را اعلام کند.
هفته گذشته بود که شورای رقابت با انتشار جدولی خبر تغییرات قیمتی محصولات ایران خودرو را به دلیل اعمال استانداردهای جدید اجباری و تغییرات تجهیزات فنی اعلام کرد که براساس این جدول تعدادی از خودروها از جمله دنا پلاس رینگ فولادی با کاهش ۴۳ میلیون تومانی روبه‌رو شده بود.
اعلام همین مطلب باعث شد تا خریداران این خودرو خوشبین به کاهش قیمت‌ها باشند اما ایران خودرو به جای کاهش ۴۳ میلیون تومانی قیمت در لیست جدید خود اعلام کرد که محصول پایه برای محاسبه قیمت این خودرو با کد کلاس ۷۰۳۲۳، خودروی دنا پلاس دستی توربو با کد کلاس ۷۰۴۰۸ است که بر اساس ابلاغیه شورای رقابت باید مبلغ ۴۳۸,۶۱۳,۹۴۳ ریال از قیمت خودروی پایه کسر شود و پس از اضافه شدن متعلقات قانونی شامل بیمه، مالیات و عوارض متعلقه، قیمت نهایی مصرف کننده محصول دنا پلاس جدید رقم ۴,۱۰۰,۰۱۲.۴۸۴ ریال خواهد شد.
این موضوع نارضایتی خریداران این خودرو را به دنبال داشت و اعتراضات به حدی رسید که خریداران با تجمع روبه‌روی ساختمان شورای رقابت خواستار بررسی این موضوع توسط شورا شدند که در نهایت قرار شد قیمت دنا اصلاح شود.
در حال حاضر گویا شورای رقابت قیمت نهایی دنا پلاس را 347 میلیون تومان اعلام کرده است. این درحالی است که قیمت قبلی این خودرو 410 میلیون تومان بوده است.
هنوز خبری از اعلام قیمت این خودرو توسط این خودروساز نیست و همین موضوع باعث شده آن دسته از مشتریانی که باید تکمیل وجه این خودرو را انجام دهند ، معطل اعلام قیمت جدید این خودرو باشند.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • مهدی

    سلام
    ایرانخودرو طبق تفسیر به رای خودش، قیمت جدید را اعلام کرده درصورتی که براساس مصوبه شورای رقابت در فروردین امسال قیمت مبنا میبایست خودرو کد ۷۰۳ باشد و نه ۷۰۴ که یک مدل متفاوت دنا پلاس است