کد مطلب: ۸۶۵۲۳۰

عباس علی‌آبادی، وزیر صمت:

وزارت صمت مسئول عملکرد سامانه یکپارچه خودرو نیست

وزارت صمت مسئول عملکرد سامانه یکپارچه خودرو نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت‌های خودروسازی طبق برنامه در سامانه یکپارچه خودرو که شورای رقابت مسئول آن است فروش دارند و ما مسئول سامانه نیستیم. 

به گزارش تجارت‌نیوز ، عباس علی‌آبادی، وزیر صمت در مورد ادامه عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه خودرو، اظهار داشت: اصلا سامانه یکپارچه متعلق به ما (وزارت صمت) نیست و این سامانه متعلق به شورای رقابت است.

وزیر صنعت معدن و تجارت در پاسخ به سوالی درباره زمان برگزاری دور جدید عرضه خودرو در این سامانه، بیان داشت: در مورد ثبت‌نام جدید در سامانه یکپارچه هم اطلاعی ندارم و شورای رقابت می‌داند.

وی افزود: وزارت صمت برنامه اجرایی درباره فروش خودرو ندارد، شرکت‌ها طبق برنامه در سامانه یکپارچه که شورای رقابت مسئول آن است فروش دارند و ما مسئول سامانه نیستیم.

راه‌اندازی سامانه یکپارچه خودرو توسط شورای رقابت

ببه دنبال نابسامانی‌هایی که در عرضه خودرو توسط خودروسازان وجود داشت و پیرو مصوبه 543 شورای رقابت، وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره تصدی‌گری فاطمی امین بر این وزارتخانه، سامانه یکپارچه خودرو را راه‌اندازی کرد تا بدین وسیله تمام خودروسازان فروش خود را از طریق عرضه در این سامانه انجام دهند.

براساس بند 5 ماده 5 (شرایط طرف عرضه) دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری شورای رقابت، عرضه کنندگان خودرو باید از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو نسبت به ثبت‌نام و فروش خودرو اقدام کنند.

‌تاکنون عرضه یکپارچه خودرو از طریق سامانه دو بار یک بار در اسفند ماه 1401 و یک بار در اردیبهشت ماه 1402 انجام شده و پیرو این عرضه‌ها تمامی متقاضیان خرید خودرو بدون قرعه‌کشی در نوبت دریافت خودرو قرار گرفته‌اند.

‌با توجه به ثبات نرخ ارز و عرضه‌های منظم در سامانه در کنار افزایش تولید قیمت خودرو طی ماه‌های گذشته در بازار نه تنها افزایش نیافت، بلکه سیر نزولی یافته است.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • العدل اساس الملک

  وای به روزی که بگندد نمک..وزیر که از بزرگترین چالش مردم باخبر نیست احسنت به شما وزیر مردمی و زحمتکش تو خود حدیث مفصل بخوان از این …..

 • ناشناس

  از دست این وزیر هم کاری بر نمی آید…..ملت به امثال رجائی ها نیاز دارند .نه اینها که هر لحظه به فکر حمله به جیب مردمند؟؟؟

 • ناشناس

  کی بود کی بود ؟؟؟ من نبودم .

 • ناشناس

  الان دیگه خودروهای هیبریدی به سرعت برق و باد دارن جایگزین خودروهای بنزینی میشن که قیمتشون یک سوم و راندمان ۲برابری دارند بدون صدا بدون الودگی با کمترین اصطحلاک شک نکنید خودروهای برقی خیلی خیلی زود مثل فلش که جای نوار و دیسک رو گرفت جاش رو میگیره

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز