خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۰۸۴۲۶

کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی

کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی

دبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: در حالی که قیمت تخم مرغ درب مرغداری از ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان کاهش یافته اما مغازه‌داران حاضر به کاهش قیمت این محصول در خرده‌فروشی‌ها نیستند.

سید فرزاد طلاکش، دبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار اظهار کرد: قیمت تخم مرغ اکنون دو نرخی است و مرغداران آن را به قیمت‌های متفاوت ۱۴ هزار تومانی به شرکت پشتیبانی امور دام و با قیمت آزاد ۱۸ هزار تومانی و حتی مقطعی ۲۰ هزار تومان به سایرین به فروش رساندند.

وی افزود: قیمت تخم‌مرغ را باید بازار تعیین کند به طوری که از روز گذشته قیمت این محصول درب مرغداری به ۱۶ هزار تومان کاهش یافته اما هنوز نرخ این محصول در خرده‌فروشی‌ها کاهش نیافته است.

دبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار ادامه داد: مغازه‌دارها وقتی می‌بینند که مردم حاضرند برای هرشانه تخم مرغ ۵۰ هزار تومان پرداخت کنند حاضر به کاهش قیمت این محصول نیستند و کوتاه نمی‌آیند.

تخم مرغ چند نرخی می‌شود

وی تصریح کرد: در حال حاضر هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی در عمده‌فروشی حداقل ۴۳ هزار تومان و در خرده‌فروشی کمتر از ۴۵ هزار تومان به فروش نمی‌رسد.

طلاکش افزود: در صورتی که قیمت تخم مرغ به صورت بسته‌بندی شده با درج قیمت برای مصرف کننده در بازار عرضه شود از نوسانات این‌چنینی در بازار جلوگیری به عمل می‌آید.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.